Вночі у понеділок, 3 лютого, померла Валентина Шевченко – відома політична і громадська діячка України, єдина жінка, яка очолювала президію Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), повідомила агенція УНІАН.
Валентина Шевченко серйозно хворіла та проходила лікування в клініці «Феофанія». За попередньою інформацією, прощання з нею відбудеться в четвер, 6 лютого, на території клініки. Діячка буде похована на Байковому кладовищі поруч зі своїм чоловіком.
Хто така Валентина Шевченко?
Валентина Семенівна Шевченко (Соляник) народилася 12 березня 1935 року в родині шахтаря в місті Кривий Ріг на Дніпропетровщині.
Чотири роки пропрацювала заступницею міністра освіти, потім два роки – заступницею голови в Українському товаристві дружби та культурних зв’язків із зарубіжними країнами, 10 років (з 1975 по 1985 роки) – заступницею голови президії Верховної Ради УРСР.
У 1985 році, попри те, що Шевченко була наймолодшою членкинею політбюро (50 років), її обрали головою президії Верховної Ради УРСР.
Після розвалу Радянського Союзу Шевченко пішла з політики. В останні роки вона рідко з’являлася на публіці та не давала інтерв’ю.
Чим відома Валентина Шевченко?
- У 1986 році, будучи головою президії Верховної Ради УРСР, підписала наказ про створення двох нових районів — Згурівського у Київській області і Брусилівського у Житомирській, з метою розселення біженців з Чорнобильської зони.
- У квітні 1988 року підписала постанову президії Верховної Ради УРСР про відмову у помилуванні Івана Гончарука, якого було розстріляно у червні 1989 року за антирадянську військову діяльність у лавах УПА, причому за цими звинуваченнями він вже відбув покарання у 1945-1956 роках в ГУЛАГ і потім до 1975-го року в засланні.