На Прикарпатті на 83 році життя померла відома майстриня декоративного розпису Параска Хома. Цю інформацію агентству «Укрінформ» телефоном підтвердила невістка Параски Хоми, Стефанія.
«Сьогодні вдома на 83-му році життя, близько 14 години, померла Параска Хома. Довгий час вона хворіла», - повідомила Стефанія Хома і додала, що Параска Хома по собі «не залишила жодної незакінченої картини».
Відомо, що поховають Параску Хому в неділю, 25 вересня, у її рідному селі Чернятин.
Параска Хома народилася 10 листопада 1933 року в селі Чернятин. Майстер народного декоративного розпису. Член Національної спілки художників України (1973), лауреат Всеукраїнської премії імені Катерини Білокур, обласної премії ім. Ярослава Лукавецького. Заслужений майстер народної творчості УРСР (1973).
Зазначимо, що Параска Хома - володарка срібної медалі Академії мистецтв України. Свою останню відзнаку - Орден Княгині Ольги 1-го ступеню, - вона отримала на початку вересня, коли була вже прикутою до ліжка.
Майстриня любила малювати з дитинства, але її талант відкрили, коли Парасці Хомі було вже 35 років. Тоді її син Ярослав, який вчився у Косівському училищі прикладного мистецтва, показав її малюнки своєму вчителеві, професійному художнику Юліану Савці. Того ж року за допомогою директора Львівської національної картинної галереї Бориса Возницького було організовано першу виставку творів Параски Хоми, що проходила у Львівській картинній галереї. Наступні виставки пройшли в музеї Т. Шевченка у Києві, в Івано-Франківському краєзнавчому музеї, в музеї етнографії та художнього промислу у Львові, в Українському фонді культури у Києві.
Параска Хома працювала в галузі декоративного розпису. У її картинах переважають квітково-рослинні композиції. Основні твори: «Жоржини» (1998), «Золоте літо» (1999), «Павичі» (1999), «Ясени» (1999).