Звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка є свідченням того, що Україна серйозно думає над асоціацією з ЄС.
Про це в неділю заявив співголова Моніторингової місії Європарламенту в Україні, екс-президент Польщі Александер Кваснєвський, повідомляє Укрінформ з посиланням на РАР.
"Я задоволений, оскільки це є успіх нашої місії, яку ми терпляче здійснюємо з Петом Коксом від травня минулого року. Ми здійснили більше десятка візитів в Україну, вели переговори з президентом, прем’єр-міністром, опозицією", - сказав він.
"Думаю, що це помилування було однією з найважливіших тем наших переговорів і є свідченням того, що Україна серйозно думає про асоціацію з ЄС і дійсно восени хоче підписати у Вільнюсі Угоду про асоціацію", - заявив Кваснєвський.
Він підкреслив, що указ президента Віктора Януковича про помилування Луценка є свідченням того, що "настирлива дипломатія, яку здійснює ЄС за допомогою місії, має сенс".
Екс-президент Польщі наголосив, що розцінює звільнення Луценка як усунення однієї з перешкод у переговорах України з ЄС.
Вранці 7 квітня президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Юрія Луценка та інших п'ятьох засуджених, серед яких і екс-міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук. Адвокат Юрія Луценка Ігор Фомін зазначив, що захист Луценка домагатиметься його повної реабілітації в судах.
Юрія Луценка сьогодні звільнили з Менської колонії. Він вже встиг долучитися до акції опозиції у Києві, привітавши людей по телефону Арсенія Яценюка.
У Європі одразу відреагували на звільнення Юрія Луценка та привітали президента Януковича з першим правильним кроком на шляху усунення вибіркового правосуддя.
Юрій Луценко повідомив журналістам, що не має президентських амбіцій і не мститиме владі. Натомість політологи пророкують опозиції роботу у форматі "три офіційні цвяхи плюс один моральний" у зв'язку зі звільненням екс-міністра.