Понад 120 країн ООН схвалили договір про заборону ядерної зброї

22:59, 7 липня 2017

Понад 120 країн-членів ООН у п'ятницю, 7 липня, затвердили на пленарному засіданні в штаб-квартирі Організації в Нью-Йорку багатосторонній договір про заборону ядерної зброї. Проти проголосували Нідерланди, а Сінгапур - утримався, повідомляє Deutsche Welle.

Переговори щодо договору тривали кілька місяців.

Жодна з дев'яти країн, що володіють ядерною зброєю: США, Росія, Великобританія, Китай, Франція, Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль, - не брали участі в переговорах щодо тексту договору і в голосуванні. Такою ж була позиція Німеччини і інших країн-членів НАТО.

Представники при ООН США, Великобританії і Франції в спільній заяві наголосили, що ця угода «ігнорує реальність міжнародного середовища безпеки», а тому країни не мають наміру підписувати або ратифікувати договір.

Згідно з текстом договору, держави-підписанти зобов'язуються ніколи не розробляти і не володіти ядерною зброєю. Країнам також забороняється передавати комусь зброю або погрожувати їм.

У договорі вказується, що «більшість країн світу більше не розглядають ядерну зброю як легітимний спосіб ведення війни». Угода зобов'язує надавати допомогу жертвам випробування і застосування ядерної зброї.

Документ буде відкрито для підписання до 20 вересня 2017 року і набуде чинності після того, як його ратифікують щонайменше 50 країн.