За на 1 березня сума заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах Волинської області становила 19,1 млн грн, борги мали 109 підприємств, установ та організацій різних форм власності. У структурі цього боргу 8,1 млн, або 42% припадало на 45 економічно активних підприємств міста Луцька. Заступник Луцького міського голови Петро Гоцалюк зазначив, що 28,8% із заборгованості в обласному центрі припадає на комунальні підприємства. На 29 підприємствах розроблені графіки погашення заборгованості підприємств. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Волинської ОДА.
Однак по місту не забезпечено виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Графік не виконали 19 економічно активних підприємств. Найбільше невиконання графіка допустили ЗАТ „Луцькавтодор” - на 161,9 тис., будівельно-монтажне управління „Репер” - на 81 тис., ВАТ „Свемон Волинь” - на 57,5 тисячі.
Особливе занепокоєння викликає стан виплати заробітної плати на комунальних підприємствах міста. Питома вага заборгованості на них становить 96 %. Сума зарплатного боргу зросла у порівнянні до попереднього місяця майже у 2 рази.
Протягом березня у результаті вжитих заходів сума заборгованості в цілому по місту зменшилася на 2,3 млн. грн. (на 28 %) і становить, за оперативними даними, на 25 березня 5,8 млн грн, по комунальних підприємствах - відповідно на 1,1 млн грн і становить 1,3 млн грн.
Заступник голови облдержадміністрації Василь Байцим запропонував повторно передати матеріали у прокуратуру щодо „Луцького картонно-руберойдового комбінату”, оскільки попередню кримінальну справу закрили. Директор підприємства за борги із зарплатні поніс лише адміністративну відповідальність - штраф у 240 гривень.
Заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Андрій Романчук розповів про стан виплат до Пенсійного фонду на ТзОВ „Ковельський житлово-будівельний комбінат”. Обсяг заборгованості на підприємстві - 139 тисяч гривень.