Понад 400 українців перебуває в охопленому безладами Тунісі

11:00, 16 січня 2011

Близько 408 українців, що проживають в охопленому безладами Тунісі чи відпочивають там, мусять дбати про власну безпеку самостійно. В МЗС пообіцяли будь-яку допомогу.

Постійно проживають там 408 громадян України. Проте жоден не захотів залишити країну, дехто із них таки звертався до посольства, але тільки для того, щоб з'ясувати ситуацію, повідомляють в МЗС.

"У нас зараз є три туристи, я з ними буквально нещодавно спілкувався, все нормально, все добре, тому що всі ці події, які відбуваються, вони відбуваються в центрі столиці", - розповіли в тур агентстві, повідомляє ТСН.

В свою чергу, український МЗС просить утриматись від подорожей до Тунісу.

Нині країною керує прем'єр Фуед Мебаза, якого Конституційна рада раніше оголосила виконуючим обов'язки глави держави, але до встановлення ладу далеко. Він вивів на вулицю військових, які намагаються контролювати столицю країни.

Зараз люди на вулицях радіють, що позбулися ненависного їм президента, який правив країною 23 роки. Вони вірять, що за нової некорумпованої влади країна реформується і вони матимуть гідне життя.

В Тунісі почали арештовувати усіх родичів і наближених поваленого вождя, які не встигли залишити країну.

За наявною інформацією, були затримані голова президентської охорони Алі ас-Сараяті, а також зять президента Салім Шайбуб. Подробиць не повідомляється.

Водночас в країні тривають масові безлади. У центр міста стягнуті солдати і бронетехніка в спробі відновити порядок після масових крадіжок і підпалів.

Крім того, сьогодні в туніському прибережному місті Монастір щонайменше 42 людини загинули під час пожежі і перестрілці в місцевій в'язниці.

За словами очевидців, пожежу влаштували ув'язнені, які потім спробували втекти, але по них відкрили вогонь охоронці.

Також повністю спаленим виявився головний залізничний вокзал столиці Тунісу. На його місці залишилися димлячі руїни.

Як повідомлялося, в останні тижні в Тунісі відбулося серйозне загострення внутрішньополітичної ситуації. Масові заворушення в країні були викликані безробіттям, корупцією і високою інфляцією.

У ході зіткнень маніфестантів з поліцією, за офіційними даними, було вбито близько 30 людей, десятки отримали поранення. Після широких антиурядових виступів у столиці та інших містах країни 14 січня було введено надзвичайний стан.

У цей же день президент Зін аль-Абідін бен Алі, який керував країною останні 23 роки, залишив Туніс. Зараз він знаходиться в Саудівській Аравії. Королівський двір не став приховувати факт прибуття 74-річного бен Алі і його сім'ї, оприлюднюючи інформацію по каналах офіційного інформаційного агентства САП.

Відомо, що президент прибув до королівства разом з шістьма членами сім'ї, включаючи дружину Лейлу, яка ще напередодні, за даними арабських ЗМІ, перебувала в Дубаї.

15 січня Фуед Мебаза також доручив прем'єр-міністру Мохамеду Ганнуші сформувати новий коаліційний уряд.