Понад 40 людей затримали на акції протесту в окупованому Криму

Протестувальники хотіли дізнатися, де перебувають кримські татари, викрадені напередодні силовиками

09:40, 5 вересня 2021

У Сімферополі силовики в суботу, 4 вересня, затримали близько 40 людей біля будівлі так званого управління ФСБ в окупованому Криму. Затримані намагалися дізнатися долю своїх родичів і кримських татар, яких викрали напередодні. Про це повідомляє правозахисне об’єднання «Кримська солідарність».

За даними правозахисниці Луфтіє Зудієвої, серед затриманих є жінки й люди похилого віку. Силовики – працівники ФСБ й «поліції Криму» – застосовували силу під час затримання, зокрема вдарили одного із затриманого по нирках.

Крім того, затримали громадянських журналістів «Кримської солідарності» і кореспондентів видання «Грані.ру» Айдера Кадирова і Нурі Абдурашитова, а також членів Меджлісу кримськотатарського народу (заборонений у РФ).

Правозахисники кажуть, що це одне з найбільших масових затримань в окупованому Криму. Вони також додають, що кількість затриманих може зрости.

Доповнено 18:30. Затриманих біля будівлі ФСБ в окупованому Сімферополі 40 осіб, серед яких були жінки і журналісти, відпустили. Про це повідомляє правозахисна організація «Кримська солідарність». Правозахисники повідомили про звільнення всіх затриманих з відділів поліції №1 «Залізничного» і №3 «Центрального2 управлінь МВС РФ в Сімферополі.

Нагадаємо, що 3 і 4 вересня російські силовики в окупованому Криму обшукали будинки й арештували п'ятьох кримських татар: Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Ахметова, Шевкета Усеїнова, а також Нарімана Джеляла – заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу.

МЗС України висловило протест проти дій російської окупаційної влади. Дипломати вимагають звільнити п'ятьох затриманих кримських татар, а також інших незаконно утримуваних громадян України.

Українська прокуратура Криму відкрила кримінальні справи через обшуки та затримання Джеляла. Кримінальну справу відкрили за ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) та ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі). Санкція статті передбачає позбавлення волі до п’яти років.

Українська влада пов'язує останні репресії проти кримських татар у Криму з Кримською платформою – міжнародного майданчика з обговорення шляхів деокупації Криму. Установчий саміт платформи відбувся в Києві 23 серпня і викликав різку реакцію з боку Москви.