Понад 500 поправок до антикорупційного законопроекту залишили без розгляду, - експерт

09:34, 16 лютого 2011

Керівник контактної групи в Україні міжнародної організації Transparency International Олексій Хмара наголосив на необхідності доопрацювати поданий до парламенту антикорупційний законопроект.

Законопроект про боротьбу з хабарництвом, який президент Віктор Янукович подав на розгляд українському парламенту, майже не відрізняється від скасованого раніше антикорупційного законопроекту Віктора Ющенка – такого висновку доходить керівник контактної групи в Україні міжнародної організації Transparency International Олексій Хмара. Як заявив цими днями спікер парламенту Володимир Литвин, ухвалення закону слід очікувати на початку березня, повідомляє «Німецька хвиля».

Серед причин заміни одного законопроекту іншим, Хмара називає прагнення Януковича самому увійти в історію, як борець із корупцією. Експерт піддав критиці зволікання з ухваленням закону, оскільки таким чином зберігаються старі проблеми: непрозорість влади, розкрадання, брак звітності перед суспільством.

Хмара також звернув увагу на внесення до нового законопроекту норм про одноосібний контроль президентом цілої антикорупційної системи. Експерт не виключив, що такий момент глава держави може використати для вирішального впливу на владні кола від місцевого до найвищого рівня.

За словами представника Transparency International в Україні, до нового законопроекту існує понад 500 поправок і зауважень. Лояльні до нинішньої влади депутати профільного комітету, однак, так і залишили їх без розгляду: «В редакції Януковича й парламентарів Партії регіонів закон справді готовий. Якщо ж говорити про більш-менш злагоджений документ, то він вимагає копіткої роботи депутатів з профільного комітету».

Серед запропонованих поправок, як поінформував експерт, є спроби обмежити президентський вплив, відновити норму про декларування доходів та майна родичами держслужбовців. А також – повернення до тексту закону положення про санкції за корупційні діяння юридичних осіб.

Однак з огляду на тотальний контроль законотворчої діяльності «правлячою більшістю на чолі з президентом Януковичем», Хмара прогнозує, що опозиція не спроможеться під час постатейного голосування протягти більше однієї п'ятої від запропонованих поправок. Та й ці поправки, на думку експерта, «матимуть радше технічний характер».