Понад 5 млн українців нелегально працюють поза межами України, - Ніна Карпачова

13:05, 28 жовтня 2007

27 жовтня у Львові в музеї Соломії Крушельницької у межах проекту "Підвищення професійного рівня журналістів у висвітленні економічних соціальних новин на регіональному рівні" відбувся тренінг, присвячений проблемі "торгівлі людьми".

Тренер Олександра Сорокопуд прокоментувала ZAXID.NET: "Те, що в інформаційному просторі великих міст тепер рідше можна зустріти не дуже добросовісну рекламу про можливість легкого виїзду закордон з метою збагачення, не означає, що проблема перестала бути актуальною для України. Радше навпаки. Зараз вербувальники працюють в регіонах, в містечках і селах, де люди менш обізнані про ризики, не знають іноземних мов, не мають досвіду перебування закордоном, мають складне матеріальне становище. Саме вони є сьогодні основною цільовою групою для торговців людьми, основною групою ризику".

Вона додала, що важко доносити негативну інформацію про можливі ризики такій молоді, оскільки "їх матері уже працювали нелегалками. І багато дівчат, з якими ми спілкувалися, уже мали спаковані валізи. Їм важко повірити, що через ту ж агенцію, через яку мама потрапила на нелегальну роботу, дівчина має більше шансів потрапити в секс-індустрію".

Під час тренінгу демонструвався документальний фільм 2005 року випуску, присвячений цій проблемі й орієнтований на молодь. Членам Жіночого Консорціуму України вдалося у ньому висвітлити причини потрапляння у рабство, способи вербування людей. ЖКУ також дає практичні рекомендації для тих, хто збирається закордон з метою навчання чи праці.

Відповідно до даних, отриманих ЖКУ у Міністерстві закордонних справ, на заробітках у Польщі перебуває близько 300 тис. українців-нелегалів, в Італії - від 200 до 500 тис., у Чехії - 200 тис., в Португалії - 180 тис., в Іспанії - 100 тис., у Туреччині - 35 тис. українців-нелегалів. Загалом нелегально працює за кордоном понад 2 млн громадян України.

Уповноважена з захисту прав людини ВРУ Ніна Карпачова твердить, що насправді слід говорити про понад 5 млн нелегальних іммігрантів. За її словами, із 28 млн працездатного населення України, кожен п’ятий працює в іншій державі.

Статистика також свідчить, що за останні роки на заробітках загинуло чи померло до 3 тис. громадян України.

Довiдка ZAXID.NET

За даними ФБР, щороку у світі у рабство потрапляє близько 4 млн осіб. Річні прибутки торгівців людьми оцінюються у 9,5 млрд дол. США.