Понад 60% українців, які підлягають мобілізації, вже отримали повістки, - Міноборони

22:48, 23 січня 2015

Заступник начальника департаменту інформаційних технологій Міністерства оборони України Сергій Галушко заявив, що сьогодні майже 62% осіб, які підлягають мобілізації, отримали оповіщення про мобілізацію. Про це він сказав у п'ятницю, 23 січня,  під час круглого столу в рамках проекту «Схід+Захід», передає агентство УНІАН.

«Станом на п’ятницю, на ранок, 62% людей отримали оповіщення, північні та західні регіони - 58%, південні та східні - 69%, якщо цю цифру розбити по регіонах», - сказав Галушко.

За його словами, за три останні дні повістки отримали 62% осіб із загальної кількості, а сам процес продовжується. Сергій Галушко також додав, що Міноборони іде з випередженням планів по мобілізації, які були намічені раніше.

Він зазначив, що є області, де можна говорити про стовідсоткові оповіщення про мобілізацію: Хмельницьк, Полтава, до них наближаються Вінниця, Київська, Чернігівська, Херсонська та Миколаївська області.

Галушко також сказав, що Донеччина «буде воювати за свою землю» і запевнив, що на Донеччині, на контрольованих українським урядом територіях, план оповіщення виконали на 66%.

За інформацією представника Міноборони, за три дні мобілізації до військових комісаріатів звернулися понад 1 460 людей, які виявили бажання бути добровольцями. У даному випадку лідерами серед областей по кількості добровольців виявилися Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Вінницька, Львівська, Херсонська, Хмельницька області та місто Київ.

«Ми бачимо, що всі регіони держави приблизно однаково ставляться до мобілізації», - зазначив Галушко і відмітив, що є добровольці у Донецькій і Луганській областях.

«Нехай це буде сенсацією для російської пропаганди, але кількість людей, з тих районів Донеччини, які наші, а не тимчасово окуповані, кількість добровольців зараз наближається до 50. Враховуючи, що ми не планували особливих заходів по цьому регіону, оскільки розуміємо ситуацію, що людям і так важко живеться і забирати з сім’ї чи трудового колективу ще одну пару робочих рук… ми ж люди і розуміємо, що це важко… Але добровольці пішли», - сказав Галушко.

Відзначив представник Міноборони і проблеми, які виникли внаслідок мобілізації.

«В деяких областях, які межують з тією чи іншою державою, збільшився відсоток людей, які раптово почали виїжджати на заробітки в Європу. Якщо ми хочемо жити в Європі, то зараз треба не їхати в Європу, рятуючись від мобілізації, а показати приклад бажання жити в Європі», - сказав Галушко.

Нагадаємо, мобілізація у 2015 році пройде в три етапи і триватиме з січня по серпень. Перший етап почався 20 січня і триватиме 90 днів, другий – орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів, а третій - почнеться з червня і також триватиме 60 днів.

У рамках чергової хвилі мобілізації до лав Збройних сил будуть призвані танкісти, артилеристи, десантники, піхотинці, зв’язківці, ремонтники, водії, механіки різних систем озброєння, фахівці з питань логістики, радіоелектронної боротьби, радіаційного, хімічного, радіаційного захисту.

Всього, впродовж року до Збройних сил планується мобілізувати понад 200 тис. українців і провести призов 40 тисяч громадян на строкову військову службу.