Понад три мільйони українців хворі на вірусний гепатит

11:25, 27 липня 2013

В Україні понад три з половиною мільйони людей інфіковані гепатитом. Недуг особливо небезпечний, оскільки часто переходить у хронічну форму, а згодом може перерости у цироз або рак печінки.

Інкубаційний період може тривати до чотирьох місяців. Тож часто хворим важко визначити, коли відбулося інфікування. Лікарі наголошують: для інфікування гепатитом групи В або С вистачає одного мілілітра крові.

Хоч лікарі й відстоюють колег і запевняють, що в медичних установах підхопити вірус практично не можливо, все ж залишаєтьcz місце і для такої версії. Тому наголошують: голки, шприци та крапельниці повинні бути одноразовими.

Бажано їх придбати заздалегідь. У стоматологів раніше взагалі існував окремий стіл для людей, що перехворіли на гепатит. Сьогодні, розповідають, прогрес та методи дезінфекції дозволяють вбити навіть ВІЛ.

При собі стоматолог повинен мати до десяти комплектів інструментів. Голки і наконечники після використання взагалі спалюють. Втім, якщо сумніваєтесь у стерильності інструментів та сумлінності свого лікаря, переконайтесь чи приладдя пройшло ретельну дезінфекцію.

Адже профілактика обійдеться вам щонайменше дешевше, ніж подальше лікування. Аби побороти гостру форму гепатиту "С" хворому доведеться викласти від 30-ти до ста тисяч гривень на рік.

Приблизно на одну тисячу українців - п’ятеро інфіковані гепатитом. Тому важливо регулярно проходити обстеження, особливо, це стосується людей, які раніше перехворіли на вірусний гепатит, робили переливання крові, або проходили процедуру гемодіалізу. А також люди до 35-ти років.

Водночас, за інформацією ЗМІ, в Україні фіксується масове зараження гепатитом С – 90% хворих інфікували у відділеннях гемодіалізу. У групі ризику також хворі на гемофілію та онкологію. Уникнути поширення інфекції можливо, якщо змінити недолугу систему діагностики донорської крові.