Попелюшка покидає бал

Збірна Коста-Ріки поступається у чвертьфіналі Нідерландам

08:05, 6 липня 2014

Чвертьфінал мундіалю - це наразі найвище досягнення збірної Коста-Ріки в історії виступів на чемпіонатах світу. Вихід костаріканської команди у фінальну частину турніру став справжньою сенсацією ЧС-2014 у Бразилії: збірна Коста-Ріки покинула групу з першого місця, обійшовши команди Іспанії, Англії та Уругваю.

В 1/8 фіналу мундіалю костаріканці тільки під час серії пенальті змогли перемогти збірну Греції. Перед цим команди обмінялися по одному голу. А вже у чвертьфіналі турніру збірна Коста-Ріки зійшлася у поєдинку з голландською командою, і попри численні симпатії та шалену підтримку стадіону, змушена була поступитися у серії пенальті.

Ще одне приємне відкриття ЧС-2014 у Бразилії - молода та амбітна команда з Бельгії - повертається додому, поступившись збірній Аргентині.

У матчах 1/8 фіналу не відбулося сенсації - прогнозовано перемогли фаворити, а скромні «попелюшки» покинули футбольний бал.

Аргентина - Бельгія 1:0

Чвертьфінальна зустріч збірної Аргентини і Бельгії запам'ятається швидким та якісним футболом. Аргентинці володіли м'ячем із незначною перевагою і мали на своєму рахунку більшу кількість ударів у створ. Бельгійці ж у свою чергу продемонстрували якісну гру, однак все таки поступилися класом супернику.

Збірна Аргентини зуміла вирватись вперед вже на 8 хвилині - Ді Марія отримав пас від Мессі, потім здійснив передачу на Сабалета. Однак удар був неточним і м'яч рикошетом заскочив у штрафну. Тоді ж Гонсало Ігуаїн зльоту пробив у дальній кут - 1:0.

Бельгійці що було сили намагалися взяти ворота Аргентини, однак потрапляли в офсайд, або ж натрапляли на опір суперників. До речі, збірна Аргентини провела 26 матч поспіль без програшу за участю Ліонеля Мессі.

У першому таймі з поля вибув один із ключових гравців аргентинської збірної - Анхель Ді Марія. Його участь у подальших матчах Аргентини залишається під питанням. Також напередодні через травму хребта зі змагань вибув найбільш зірковий бразильський гравець - Неймар.

Нідерланди - Коста-Ріка 0:0 (5:4)

У першому таймі команди не поспішали форсувати події - м'яч, здебільшого, зосереджувався у центрі поля. Голландці контролювали гру, час від часу проводячи атаки, хоча перша реальна можливість забити для підопічних ван Гала з'явилася аж після 20 хв поєдинку. На перерву команди вирушили зі сухим рахунком на табло.

Після перерви костаріканці почали діяти більш активніше та агресивніше, особливо у відповідях на гострі атаки нідерландців. Оборона Коста-Ріки діяла напрочуд злагоджено та спокійно. На останніх хвилинах основного часу збірна Нідерландів суттєво додала, створюючи раз за разом валідольні моменти біля воріт костаріканців.

В овертаймі здавалося, що ворота Наваса ніби заворожили - голландці мали стовідсоткові гольові моменти і щоразу влучали або в перекладину, або в стійку.

Команди не змогли визначити переможця в основний час, тому все вирішила серія пенальті, в якій перемогли Нідерланди 5:4. Голландський голкіпер зумів перехопити удар Бруно Руіса, завдяки чому вивів свою збірну в омріяний півфінал.