Відзначаючи річницю Дня Соборності, українці повинні робити висновки з минулого – зокрема, з того, що хитання, непослідовність і поступки ворогам врешті-решт призвели до поразки української Центральної Ради на початку ХХ сторіччя, - наголосив у своїй промові на урочистій академії з нагоди відзначення Дня Соборності та 92-ї річниці проголошення Акта злуки у Львівському театрі опери та балету 21 січня голова Львівської обласної ради Олег Панькевич.
У своєму виступі Олег Панькевич зазначив, що Акт злуки мав для України колосальне історичне і політичне значення. "Усі столітні пропагандистські зусилля і терор імперій, які впродовж двохсот літ намагалися забути про існування українців, виявилися марними. Їм не вдалося вбити українську душу і відчуття єдності української нації. За першої ж нагоди українці з усіх регіонів, від Закарпаття аж до Кубані свідомо і піднесено заявили про свою волю жити в єдиній і незалежній Україні", - сказав він.
За словами голови Львівської облради, саме ця національна воля та бажання бачити державу незалежною вели пізніше у бій повстанців УПА, вивела сотні тисяч людей на живий ланцюг в 1991 році і на Майдан у 2004 році.
"Тоді, коли вся нація розуміла необхідність проведення жорсткої політичної лінії, розбудови армії, нейтралізації підривних і ворожих сил, тодішнє політичне керівництво України вважало по-іншому. Хитання, непослідовність, схильність до поступок смертельним ворогам – всі ці риси тодішньої української політичної еліти призвели врешті до того, що українці зазнали поразки у тривалому протистоянні на три фронти", - повернувся Панькевич до подій початку минулого століття.
Щось схоже, за його словами, трапилося у 2004 році, коли нація вручила владу тим, кого вважала своїми провідниками, які потім повторили помилки політиків Центральної Ради. Нинішня ж влада, наголосив Олег Панькевич, уже відзначилася "капітулянтськими" Харківськими угодами та введенням в уряд "україножерів". Водночас голова облради висловив переконання, що українофоби не будуть торжествувати, адже, як вчать події 22 січня 1919 року, українці об’єднані навколо національної ідеї, а не навколо політичної фігури.
"Ми всі повинні нарешті навчитися робити висновки з нашого минулого, щоб не повторювати вкотре тих самих помилок. Ми повинні об’єднатися навколо того, що робить нас сильними – ідея, віра, солідарність та любов до нашої держави", - резюмував Олег Панькевич.