Українські науковці таки ребальзамували тіло хірурга Миколи Пирогова, незважаючи на спротив очільниці МОЗ Уляни Супрун та частини громадськості. Тіло перебуває у саркофазі склепу Миколаївської церкви-усипальниці. Про це у вівторок повідомив директор Національного музею-садиби М. І Пирогова Петро Гунько, передає «Укрінформ».
За його словами, українські вчені ребальзамовували Пирогова впродовж березня і квітня цього року. «Відповідальність за проведення бальзамації узяли на себе науковці та керівництво Вінницького національного медуніверситету ім. М. Пирогова. Аналогів такої роботи у світі немає», – повідомив Гунько.
На цю роботу витратили 200 тис. грн. Цього разу для ребальзамування російських вчених не залучали. Останні чотири ребальзамації відбулися разом із москвичами, з якими працювали вчені Вінницького медичного університету і працівники музею.
Для цього у музеї Пирогова навіть обладнали лабораторію – такі процедури тут виконували у 1994, 2000, 2005 і 2011 роках за участю фахівців науково-дослідного і навчально-методичним центру біомедичних технологій Всеросійського інституту лікарських і ароматичних рослин (ВІЛАР).
Цьогоріч тіло Пирогова перебувало у спецрозчині з 14 березня, а 19 квітня його повернули до саркофагу. Усипальниця Миколи Пирогова знову відкрита для відвідувачів.
Зазначимо, що на початку року комісія Музею-садиби звернулася до Кабінету Міністрів з проханням надати дозвіл на ребальзамування тіла вченого і виділити на ці потреби 199 тис. 34 грн. Питання доцільності такої процедури порушила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. На її думку, ці кошти можна було б витратити на придбання ліків для онкохворих.
Супрун навіть ініціювала опитування стосовно необхідності виділення коштів на чергову ребальзамацію тіла, яке зберігається вже понад 135 років, на своїй сторінці у мережі Facebook.
У її опитуванні прийняли участь понад 13 тис. осіб, і переважна більшість висловилися за перерозподіл коштів на лікування.
Під дописом в.о. міністра 67% читачів висловилися за скерування грошей для онкохворих
Однак у ситуацію втрутилася Вінницька обласна та міська влада, закликала втрутитись прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і заявила про готовність прийняти Національний музей-садибу М.І. Пирогова у комунальну власність і розвивати його як серйозний туристичний об’єкт.
«Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман був вкрай схвильований всією тією історією і запевнив, що особисто втрутиться в ситуацію та підтримає музей. І ось бачимо результат... Я щиро радий, що маємо позитивний фінал цієї історії», – повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.