Попри вето президента уряд Польщі планує просувати судову реформу

10:45, 25 липня 2017

Відмова президента Польщі Анджея Дуди підписувати ухвалені парламентом закони не змінить планів уряду країни щодо реформування судової системи. Про це ввечері в понеділок, 24 липня, заявила прем’єр-міністерка Польщі Беата Шидло, повідомило Deutsche Welle.

«Ми не відступимо», – наголосила Шидло.

На думку Шидло, сфера юстиції країни працює незадовільно. А накладене президентом Польщі вето лише сповільнило роботу над реформою, вважає вона.

Саму реформу урядова партія «Право та справедливість» (ПіС) пообіцяла під час передвиборної кампанії. Крім того, ця реформа конче необхідна країні, додала лідерка польського уряду.

Уряд готовий до діалогу в питанні реформи у сфері юстиції, зазначила також Шидло. Водночас вона виступила з критикою на адресу противників реформи. На її погляд, такі люди підтримують несправедливу систему.

Нагадаємо, Анджей Дуда ветував ухвалені раніше польським парламентом закони про реформу Національної судової ради та Верховний суд країни, що викликали шквал критики як з боку польської опозиції, так і з боку Євросоюзу. На думку польського президента, обидва закони ще слід доопрацювати. 24 липня він пообіцяв невдовзі представити свої пропозиції.

Як повідомляв ZAXID.NET, критики реформи судової системи, зокрема представники опозиційної партії «Громадянська платформа», переконані, що вона знищить принцип поділу влади і підірве демократію в Польщі.

Голова «Громадянської платформим» Ґжегож Схетина назвав день голосування у Сеймі «чорним днем для Польщі».

Напередодні ухвалення реформи Європейська Комісія пригрозила Польщі серйозними наслідками в разі вступу в силу законів про судову реформу в їхньому нинішньому вигляді.

Зокрема, віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив, що Брюссель може розпочати проти Варшави процедуру за статтею 7 Лісабонського договору ЄУ, яка передбачає санкції аж до позбавлення країни-порушниці права голосу в Європейській Раді.