Набули чинності державні будівельні норми (ДБН) «Планування і забудова територій». Документ, який було оприлюднено в інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 31 травня, набув чинності через 3 місяці після оприлюднення.
У нових нормах передбачено можливість облаштування дитячих дошкільних установ у вбудованих приміщеннях житлових будинків, інформують «Українські новини».
Також однією з новацій ДБН є введення «блакитних» і «зелених» ліній: «блакитні» лінії будуть обмежувати висотність забудови, «зелені» - забудову зелених зон у населених пунктах. На території, обмеженої «зеленою» лінією, забудову буде заборонено.
Крім того, ДБН передбачає обмеження площі забудови залежно від її висотності.
Зокрема, в разі будівництва 4-поверхової будівлі відведену земділянку пропонується забудовувати максимально на 45% від площі, при будівництві будівель заввишки понад 11 поверхів - на 30%.
Ще одне обмеження стосується висотності житлової забудови населених пунктів залежно від чисельності населення.
Зокрема, в сільських населених пунктах із чисельністю населення до 1 000 людей дозволяється тільки садибна забудова, в селах понад 1 000 людей - садибна забудова і багатоквартирні будинки заввишки до 12 м (до 4-х поверхів включно).
У селищах міського типу дозволяється садибна забудова і багатоквартирні будинки заввишки до 15 м (до 5 поверхів включно).
У містах із чисельністю населення до 50 тис. людей дозволяється розміщувати садибну забудову і багатоквартирні будинки до 27 м (до 9-ти поверхів включно), в містах із населенням 50-100 тисяч людей - садибну забудову і багатоквартирні будинки до 48 м (до 16 -ти поверхів включно).
Максимально допустима висотність багатоквартирної забудови в містах із чисельністю населення понад 100 тис. людей встановлюватиметься документацією з просторового планування.
У новому ДБН вводиться заборона на парковку автомобілів усередині житлових кварталів, а при будівництві житлового будинку - на 9 і більше поверхів забудовник повинен буде передбачити проїзд до будинку пожежних машин.
Крім ДБН «Планування і забудова територій» у тому ж номері бюлетеня оприлюднено ДБН «Будинки і споруди. Навчальні заклади» і «Вулиці та дороги населених пунктів», які також набули чинності з 1 вересня.
Зокрема, ДБН «Вулиці та дороги населених пунктів» передбачає обов'язкове проектування велосипедних доріжок при будівництві та реконструкції доріг і заборона на встановлення тимчасових споруд та рекламних конструкцій на тротуарах.
Раніше Київський окружний адміністративний суд призупинив дію наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яким затверджено державні будівельні норми «Планування і забудова територій». У суді зареєстровано 7 позовів про визнання незаконним затвердження нових буднорм, Мінрегіонбуд вважає це спланованою кампанією.
При цьому заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе заявив, що ДБН із планування і забудови територій набуває чинності з 1 вересня, незважаючи на рішення суду.