Поради від фахівців, як купити безпечні дитячі іграшки

00:22, 5 вересня 2015

Шкідливі та небезпечні. Такими можуть стати іграшки - стверджують фахівці  "Львівстандартметрології". На лабораторні дослідження вони взяли м'які, пластикові та гумові іграшки, придбані на львівських ринках. Які ж небезпеки приховують забавки для дітей - дізнавались і журналісти "Телеканалу новин 24".

Пухнастий зайчик випробування не пройшов. Шви на м'якій іграшці мають витримувати навантаження до десяти кілограмів. Та вже на першому кілограмі штанята зайця трісли. Відтак наповнювач потрапить до рота малюка. 

Є звірята-іграшки, здатні порізати вразливі дитячі пальчики. Тож фахівці радять усім особисто перевіряти, як оброблені пластикові чи металеві краї іграшок.

Пан Петро - дідусь п'яти онуків. Подарунки для них вибирає прискіпливо, купуючи, ретельно їх оглядає.

"Перше - це якість. Залежиться на тому, чи це пластмасові чи дерев'яні, якщо порівняти теперішні іграшки і ті, що за Союзу були, то є велика різниця, бо нинішню ігрушку притиснув - а вона тріснула", - розповів пан Петро.

А тим часом несподіванки приховують  і яскраві гумові забавки. Найперше їх тестують на запах - він має бути нечутним і під час досліджень отримати не більше одного бала.

"Так от, всі ці іграшки в основному не проходять випробування - десь два-три бали, що не допускається. Максимум один бал допускається в стандарті для дитячих іграшок", - зазначив начальник лабораторії ДП "Львівстандартметрологія" Олександр Білущенко.

Ще одна порада від фахівців: купуючи яскраву іграшку, потріть її пальцем або світлою хустинкою. Жодних слідів бути не повинно. Бо в неякісній фарбі трапляються важкі метали.

"Це може містити сам пластик, з якого виготовлена іграшка, і фарба, якою покривають іграшку. Але щоб сказати, що такі випадки були масовими, то такого не було", - додав інженер випробувальної лабораторії ДП "Львівстандартметрологія" Богдан Паляниця.

Хімічні чи механічні зауваження в лабораторії зазвичай отримують недорогі іграшки від китайських виробників. Українські та євпропейські бренди - значно рідше. Однак контролювати їх якість непросто, бо з початку цього року в Україні вже не вимагають сертифікатів на іграшки.