До військово-медичного клінічного центру Західного регіону продовжують прибувати поранені бійці із зони АТО. Зокрема, у ніч з суботи на неділю до Львова літаком доставили 38 українських військових, що були поранені під Зеленопіллям 11 липня. За словами лікарів, хлопцям нічого не бракує, адже байдужих до проблем лікування поранених молодих людей не залишилось.
Як розповів начальник військово-медичного клінічного центру Іван Гайда, у госпіталі зараз на лікуванні перебуває 80 людей, окрім того, загалом уже було виписано понад 100 бійців.
«Хворі та поранені доставляються авіаційним транспортом. Зокрема в ніч з суботи на неділю, 13 липня, до клініки доставили 38 поранених із Зеленопілля. Це переважно хлопці з Львівщини, однак серед них є і п’ять жителів Білої Церкви, що біля Києва», – зазначив він.
За словами лікаря, серед тих, кого доставили в суботу, важкопоранених немає, тільки троє хлопців з пораненнями середньої важкості, всі інші бійці в легшому стані. Окрім поранених, у клініці також перебувають 7 солдатів з контузією мозку, острохондрозом та хворобами серця.
Головний хірург Західного регіону Іван Богдан розповів, що повної втрати кінцівок ні в кого серед тих, кого перевезли на лікування до Львова, немає.
«Ніхто не втратив кінцівок повністю, однак двоє хворих мають часткову втрату кінцівок. Для них ми замовили протези у Львівського протезного заводу», - розповів хірург.
Лікарі вважають, що ще зарано казати, чи є серед поранених потенційні інваліди, адже лікування ще триває. Однак, за попередніми прогнозами медиків, інвалідом не стане ніхто.
До хворих поки що не пускають – лікарі кажуть, що вони ще не готові до спілкування з журналістами. Наразі поранені активно комунікують лише зі своїми рідними. За словами медиків, солдати розповідають про те, що є на будь-якій війні – про бої, поранення, загибель друзів та убивства.
«Ті хлопці, які повернулись зі сходу, відрізняються від тих, хто зараз ходить вечорами на каву з дівчатами. У них зовсім інший емоційний стан», – зазначив Іван Гайда.
Він зауважив, що через пережитий стрес психологічні проблеми є, тому з солдатами працюють психологи-лікарі, а також дипломовані психологи-волонтери.
Керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк додав, що цей тиждень буде важким для Львівського регіону: «До нас буде йти, висловлюючись військовою термінологією, «вантаж-200».
Проте, він наголосив, що незважаючи на поранення та втрати, більшість з солдат, які доліковуються у госпіталі, хочуть повернутись назад на війну. Окрім того, є багато офіцерів, які очікують своєї відправки на схід.
«Вони бачать себе у своєму колективі, де більш правдиві стосунки, ніж в мирному житі, де більш реально відчувається, що таке дружба», – підсумував Поронюк.
Як повідомляв ZAXID.NET, у соціальних мережах громадські активісти починають оприлюднювати імена загиблих у п’ятницю, 11 липня, під Зеленопіллям Луганської області бійців антитерористичної операції.
Нагадаємо, у п’ятницю, 11 липня, близько 4:30, під Зеленопіллям Луганської області терористи відкрили вогонь з реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град». У результаті обстрілу загинуло 19 військовослужбовців Збройних сил України (усі - із Львівської області), ще 93 отримали поранення. Пізніше заявили також про чотирьох загиблих прикордонників.