Пороблено в Іспанії

Чинний чемпіон світу сенсаційно швидко залишає мундіаль

02:59, 19 червня 2014

Хтось говорив, що ера кожного чемпіона рано чи пізно завершується, хтось - що збірній Іспанії потрібне термінове вливання молодої крові, а хтось не впізнавав улюблену команду, вбачаючи поганий фарт, - пороблено, не інакше.

Знаменитий стадіон «Маракана» у Ріо-де-Жанейро, де сьогодні зустрілися збірні Іспанії та Чилі, став недобрим місцем для команди Вісенте дель Боске. Титуловані іспанські футболісти, як понад 6 років вважалися кращими у світі та Європі, сьогодні покинули поле бразильського стадіону як аутсайдери.

Однак, якби не було, хлопці зі збірної Іспанії давно стали своїми у кожному домі, де поважають футбол. Їх злет був стрімким, а правління довгим. І ще до сьогоднішнього вечора ніхто й не підозрював, що іспанці на цьому мундіалі попрощаються зі своїм титулом так швидко і так болісно - всього за два голи від збірної Чилі.

Зрозуміло, що усі інші результати цього вечора бліднуть на фоні іспанського фіаско. Тим часом Нідерланди майже забезпечили собі вихід до 1/8 фіналу мундіалю, а збірна Хорватії отримала шанс поборотися за вихід з групи у наступному матчі.

Австралія - Нідерланди 2:3

Австралійська збірна попри те, що сьогодні програла голландцям, стала справжнім відкриттям чемпіонату. Якби в команди Ангелоса Посткоглу було більше часу зігратися, збірним Нідерландів і Чилі довелося б несолодко. А наразі у напруженому поєдинку гравці обох команд подарували вболівальникам фантастичну гру.

У першому таймі збірна Австралії виглядала набагато активнішою проти млявої команди Нідерландів. Австралійці були сповнені ентузіазму і намагалися використовувати кожну можливість, аби забити. Однак першими рахунок відкрили саме голландці: на 20-ій хвилині відзначився Роббен.

Австралійці змогли відповісти вже за хвилину - неймовірний гол Кейхілла зрівняв рахунок. До кінця тайму збірна Австралії більше контролювала м'яч, голландці у свою чергу намагалися взяти ворота швидкими атаками.

Абсолютно іншим став темп гри у другій половині гри, яка більше нагадувала футбольну перестрілку.

На 54-ій хвилині збірна Австралії заробила пенальті: після подачі з лівого флангу м'яч потрапив у руку Янмаата, і арбітр призначив вже звичний для цього турніру пенальті. Автстралієць Дженидак взяв ворота Нідерландів без особливих проблем - 2:1.

Проте грати з перевагою збірній Австралії пощастило лише кілька хвилин. На 58-ій хвилині ван Персі з відстані 16 метрів пробив під перекладиною і зрівняв рахунок.

Ще за десять хвилин Нідерланди забили третій гол - відзначився Депай. Перевага не вплинула на голландців, які до фінального свистка нестримно атакували ворота суперників. Австралія відчайдушно відбивалася і теж намагалася атакувати до останнього.

У підсумку, збірна Нідерландів майже гарантувала собі вихід з групи, маючи на рахунку дві перемоги. Збірна Австралії попри якісну гру має у своєму активі лише дві поразки і вже не зможе продовжити боротьбу у фінальній частині мундіалю.

Іспанія - Чилі 0:2

Щось неймовірне відбувалося сьогодні на стадіоні у Ріо-де-Жанейро, де зустрілися збірні Чилі та Іспанії. Попри 2:0 на табло на користь чилійців вболівальники з різних куточків планети до кінця не вірили, що чинний чемпіон світу та Європи може так грати. В іспанців, які і в попередній грі з Нідерландами, були великі проблеми із захистом. Підлеглі дель Боске грали без особливого ентузіазму, допускаючи помилки та не справляючись з реалізацією.

Іспанці намагалися створювати моменти, заправляли свої фірмові комбінації, однак часто заплутувалися у штрафному противника, або ж наштовхувалися на опір чилійців.

Уже на 19 хвилині матчу збірна Чилі оформила перший гол. Іспанці помилилися у центрі поля і чилійці одразу пішли у контратаку. Знову помилився улюбленець мільйонів, воротар Ікер Касільяс, і чилійський нападник Едуардо Варгас без особливих перешкод забив у його ворота - 0:1.

Після першого голу збірна Чилі поводилася доволі впевнено, хоча більше грала у захисті. Чилійці відчули свою перевагу. Також не малою була підтримка трибун: стадіон «Маракана» завдяки тисячам вболівальників більше нагадував домашню арену у Чилі.

Лиш під кінець першого тайму чилійці перехопила ініціативу і зуміли вдруге взяти ворота збірної Іспанії. Алексіс Санчес пробивав зі штрафного, Касільясу вдалося відбити кулаками подачу, однак точно на вільного Арангіса, який відразу ж пробив у сітку повз воротаря - 0:2. Розпач Касільяса був непідробний і глибокий, хоча у цьому епізоді не справився також захист Іспанії.

Вісенте дель Боске. Фото: EMPICS Sport.

У другому таймі іспанці виглядали геть зневіреними, хоча не припиняли боротьби. Підопічні дель Боске неодноразово створювали небезпечні моменти біля воріт Клаудіо Браво, однак або ж відзначався голкіпер, або ж іспанцям не вистачало сил і майстерності дотиснути атаку.

Цей фінальний свисток певне не забуде жоден справжній фанат «Червоної фурії»: збірна Чилі вперше в історії перемогла у матчі з Іспанією, а іспанці вперше з 2006 року потерпіли другу поразку поспіль.

З нулями у турнірній таблиці Іспанія залишається без шансів на вихід з групи і гра зі збірною Австралії вже нічого не вирішить. Хіба що стане лебединою піснею цього складу «Червоної фурії» на футбольній першості світу. Адже легенди іспанської збірної - Хаві, Касільяс, Вілья, Торрес, Іньєста, Алонсо - вже не вийдуть на поле під час наступного мундіалю.

Як не прикро, однак на цьому ЧС-2014 для команди дель Боске завершується. Після 6 років домінування у футбольних першостях світу, іспанці покидають чемпіонат як аутсайдери.

Камерун - Хорватія 0:4

Зірка африканського футболу, збірна Камеруну, зазнала розгромної поразки від команди Хорватії, хоча початок матчу і передматчеві прогнози не обіцяли такого фіаско.

Почали камерунці доволі жваво, атакуючи Хорватію і володіючи м'ячем. Однак це тривало недовго - на 11 хвилині перший гол у ворота Камеруну вписує хорватський нападник Івиця Олич.

Після першого пропущеного м'яча камерунці ще пробували атакувати, однак неточні паси або невдало розіграні кутові не приносили бажаного результату. Усередині тайму гра дещо заспокоїлася, поки хорвати не почали активно йти у наступ.

Хід гри однозначно переломило вилучення на 40-ій хвилині півзахисника Камеруну Алекса Сонга, який відверто сфолив проти Манджукича під час атаки. У меншості та ще й у програші камерунці навіть пробували атакувати, однак хорвати тримали міцну оборону і проривалися вперед.

Наступний гол хорватська команда зарядила у ворота Камеруну по кількох хвилинах після перерви - відзначився Перішич. А далі хорвати вже забивали з інтервалом у 10 хвилин - дубль на свій рахунок вписав зірковий Маріо Манджукич. Хоча з незібраною обороною Камеруну хорвати могли забивати й більше.

З таким результатом збірна Камеруну покидає чемпіонат світу. У свою чергу збірна Хорватії позмагається за вихід з групи з командою Мексики вже наступного понеділка, 23 червня.