Порошенка просять розібратися з тиловими генералами, які провалили життєзабезпечення армії

21:28, 31 серпня 2014

Всеволод Кожемяко,який є засновником і генеральним директором компанії Агротрейд, а також волонтером, який займається діяльністю з підтримки української армії, звернувся з відкритим листом до президента України Петра Порошенка.

Волонтер закликав президента звернути увагу на халатне і брехливе ставлення чиновників від армії до питання життєзабезпечення військовослужбовців.

У своєму листі, текст якого цитує ЛІГАБізнесІнформ, Кожемяко зазначив, що саботаж чиновників призводить до того, що знову мобілізовані з усіх регіонів України, які прибувають на місця зборів, не екіпіровані.

Він звернув увагу, що було анонсовано створення Служби внутрішньої безпеки Міноборони.

«Враховуючи вимоги часу… для виявлення і знешкодження ворожої агентури, фактів невиконання бойових наказів командирів у моєму безпосередньому підпорядкуванні створюється Служба внутрішньої безпеки, заявив міністр (оборони) Гелетей», – нагадав волонтер.

«Дуже похвальне прагнення – виявляти і знешкоджувати ворожу агентуру, факти невиконання бойових наказів у зоні АТО. А як бути з ворожими агентами в тилу? Серед тих, хто відповідає за постачання армії, Їх не обов'язково виявляти і карати? Адже на цих людях лежить величезна частина відповідальності за боєздатність нашої армії», – запитав Кожемяко у президента.

«Як Вам, напевно, відомо, волонтери Харкова несуть велике навантаження, працюючи в найближчому до зони військових дій регіоні. Ми допомагаємо не лише територіальній самообороні, але і силам АТО, і військовому госпіталю. Першими зустрічаємо хвилі переселенців», – зазначив він.

Сьогодні, за словами волонтера, під опікою харківських активістів – звичайних цивільних людей, котрі за кілька місяців опанували знання, необхідні не тільки для перебування на передовій під обстрілами, доставки до медустанов і догляду за пораненими бійцями і цивільними особами, а і для забезпечення цілих військових з'єднань, – знаходиться і 92-а окрема механізована бригада.

Кожемяко так описав рівень забезпечення бригади: солдати змушені або спати на підлозі – оскільки просто немає ліжок – або зовсім жити в наметах, оскільки будівля навчального центру потребує ремонту і не вміщає всіх. Половина мобілізованих приїжджає в своєму цивільному одязі, не маючи ніякого обмундирування.

«В результаті волонтери беруть на себе не тільки місію ремонту військової техніки, а й індивідуальної екіпіровки бійців, організації їхнього побуту. Родичі, хто як може, також намагаються одягнути-взути своїх чоловіків, забезпечити їх засобами першої медичної допомоги. Ті ж, хто не в змозі знайти такі значні кошти і закупити все необхідне, виходять на пікети до військової частини з погрозами на адресу командира. Не мені Вам розповідати, як такі акції тішать ворогів України, і як вміло вони це використовують у своїй брехливій пропаганді», – йдеться в листі.

За словами волонтера, займаючись самостійно питаннями свого матеріального забезпечення, мобілізовані воїни не отримують необхідної підготовки.

«Вони не встигають пройти бойове злагодження, навчитися навичкам надання першої медичної допомоги. Ціна, яку ми платимо за відсутність тактичних знань і навичок, страшенно висока: втрати під час бойових зіткнень зростають, щонайменше, удвічі», – зазначив він.

Кожемяко також наголосив, що сили і можливості волонтерів, які допомагають нашим військовослужбовцям, не безмежні.

«На зустрічі з волонтерами на початку серпня і під час військового параду в День незалежності Ви говорили про величезний внесок волонтерів у становлення української армії в перші тижні вітчизняної війни. Можливо, Вам повідомляють, що ситуація нормалізувалася і постачання налагодилося . Не вірте! Це неправда! Нічого не змінилося і зараз Ситуація, навпаки, погіршилася: ми входимо в зиму. Наші «доблесні генерали тилу», прагнучі втриматися у своїх м'яких кріслах, Вам брешуть. Брешуть безсовісно і нахабно. Так само вони брешуть і громадськості. На прикладі 92-ї я відповідально заявляю, що по сьогоднішній день питаннями життєдіяльності армії досі займаються, головним чином, волонтери, місцева влада, командири на місцях», – наголосив у зверненні до Порошенка Кожемяко.