Президент Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє проходження військової служби за контрактом на посадах рядового, сержантського й старшинського складу в Збройних силах іноземцям і особам без громадянства.
Про це йдеться в повідомленні на сторінці відповідного законопроекту на сайті Верховної Ради, передають «Українські новини».
Зокрема, на військову службу за контрактом будуть приймати раніше не судимих іноземців і осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах і відповідають вимогам проходження військової служби. Таким особам установлюється випробний термін - 2 місяці, а розмір грошового забезпечення визначається на рівні, установленому для військовослужбовців – громадян України, що проходять службу за контрактом.
Також іноземцям і особам без громадянства, що проходять військову службу за контрактом у Збройних силах, будуть довічно давати військові звання. В той же час отримання іноземцями офіцерських військових звань Збройних сил можливе тільки після отримання громадянства України у встановленому законом порядку.
Соціальний захист таких військовослужбовців здійснюватиметься відповідно до закону «Про військовий обов'язок і військову службу».
Особам, що прослужили в Збройних силах 3 і більше років, будуть надавати дозвіл на імміграцію в межах квоти імміграції, яку встановлює Кабінет міністрів.
В законі також прописано поняття «найманець». Найманцем буде вважатися особа, спеціально завербована на місці або за кордоном для участі в збройному конфлікті, що бере безпосередню участь у воєнних діях, не є ні громадянином сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, що постійно проживає на території, контрольованій такою стороною, а також не входить до особового складу Збройних сил.
За вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання, а також використання найманців будуть карати позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, а за ті ж діяння, зроблені з використанням свого службового становища - позбавленням волі на строк від 7 до 20 років. Якщо відповідні дії призвели до загибелі людей, вони каратимуться позбавленням волі на строк від 10 до 15 років, або довічним ув'язненням. За участь у воєнних діях найманця позбавлятимуть волі на строк від 5 до 10 років.
Відповідний документ український парламент ухвалив 6 жовтня.