Порошенко назвав кількість загиблих за час АТО розвідників

17:59, 7 вересня 2016

За час проведення антитерористичної операції загинуло 162 воїни-розвідники, 632 отримали поранення, повідомив президент України Петро Порошенко.

Пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання.

У зв’язку із 24-ю річницею воєнної розвідки України президент відвідав Центр технічної розвідки Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО), «де обробляється інформація про діяльність Збройних сил країни-агресора – Росії у Криму та на окупованих територіях України». Петро Порошенко також ознайомився з новими засобами розвідки. Йому показали факти порушення Мінських домовленостей, які українські розвідники виявили за допомогою сучасних засобів розвідки.

Порошенко висловив переконання, що створення Центру є вагомим внеском у розбудову єдиної системи розвідувального забезпечення держави.

«Фактично, це початок автоматизації процесу збору та обробки розвідувальної інформації. Подальше нарощування можливостей цього центру дозволить інтегрувати дані, здобуті усіма видами технічної розвідки (космічної, повітряної та радіоелектронної), і передавати їх до Генерального штабу Збройних сил України, Міністерства оборони України, а також у Головний ситуаційний центр України. Упевнений, що Центр технічної розвідки стане однією з головних складових майбутньої об’єднаної автоматизованої системи управління воєнною розвідкою України», – наголосив президент, якого цитує його прес-служба.

Щодо подальших очікувань від воєнної розвідки в рамках виконання положень Стратегії національної безпеки України, президент наголосив на необхідності приведення структури воєнної розвідки у відповідність зі стандартами НАТО з урахуванням досвіду бойових дій на сході України; розширення спроможностей агентурної розвідки та нарощування потенціалу радіоелектронної, космічної і геопросторової розвідок, насамперед, на тимчасово окупованих територіях України; посилення аналітичного напряму діяльності; налагодження співробітництва зі спеціальними службами держав-членів НАТО та Європейського Союзу.

«Досвід, набутий з початку російської збройної агресії проти нашої держави, має бути врахований при розробленні нового закону України “Про розвідувальну діяльність”, робота над яким наближається до завершення. Потребує вдосконалення і система розвідки Збройних Сил України. Завдання на цьому напрямі визначені в Стратегічному оборонному бюлетені, який підтримали країни-партнери НАТО на Саміті у Варшаві», – сказав Порошенко.

7 вересня 1992 р. президент України Леонід Кравчук підписав указ про створення Управління військової стратегічної розвідки Міністерства оборони України. Саме цей день вважається офіційною датою створення української військової розвідки.