Порошенко особисто прокоментував офшорний скандал

Президент України попросив не ставити його в один ряд з іншими учасниками офшорного скандалу

10:40, 6 квітня 2016

Президент України Петро Порошенко вперше особисто прокоментував офшорний скандал, в якому він опинився. Під час офіційного візиту в Токіо Порошенко заявив, що офшор був відкритий не для того, щоб мінімізувати податки, повідомив «Інтерфакс-Україна».

За його словами, основною метою заснування компанії Prime Asset Partners Limited (BVI) на Британських Віргінських островах було створення спеціального підприємства (SPV) для передачі бізнесу в управління банку Rothschild, а не мінімізації податкової бази, як у інших учасників скандалу «Panama papers».

«Я зробив це не для мінімізації податків, це було повністю публічною дією. Це підприємство не отримало жодного пенса з України», – заявив Порошенко.

«На відміну випадків в Росії, Ісландії та решти світу: у нас був абсолютно прозорий процес та його метою було відокремлення бізнесу від політики і створення довіри. Немає іншого шляху як створення незалежної компанії та передачі відомому банку», – додав глава української держави.

Порошенко наголосив, що у створеній компанії немає статутного капіталу і відкритих рахунків, так як принциповою позицією була відсутність операцій через неї, а єдиною метою – передача добре відомих активів президента в «сліпий» траст банку з хорошою репутацією, який і висунув певні умови щодо створення такого SPV.

За його словами, корпорація «Рошен» – одна з кращих в Україні і в її структурі власності ніколи не було жодної офшорної структури.

Відповідаючи на питання про розслідування в зв'язку з появою «Panama papers», Порошенко висловив думку, що стосовно нього потреби в такому розслідуванні немає, оскільки операції продажу не було, а всі інші операції і їх цілі були прозорі.

«Але якщо ви хочете розслідувати – то, будь ласка», – сказав президент України.

Порошенко уточнив, що угода про передачу його частки в «Рошен» в «сліпий» траст Rothschild вже підписана, і він не може її розірвати до моменту, поки не перестане бути президентом.

Нагадаємо, 3 квітня міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) в рамках проекту «Панамський архів» опублікував масштабне розслідування про офшори сотень світових політиків, бізнесменів, спотрстменів та діячів культури. У документах також фігурує і президент України Петро Порошенко.

Основні претензії журналістів до Порошенка - те, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії на $1 тис., що він поки не завершив передачу сліпому трасту і що він нібито мав намір ухилитися від сплати податків в Україні при продажу корпорації.

Юридична фірма «Авеллум», яка займалася підготовкою частки президента у «Рошен» до продажу і передачі її у довірчу власність,заявила, що «створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі».

Державна фіскальна служба України заявила, що проведе перевірку оприлюдненої у пресі інформації щодо наявності офшорних компаній у президента Петра Порошенка.