12 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про вилучення російських теле- та радіопередач з квоти європейського продукту.
На офіційному сайті Верховної Ради в картці законопроекту №2766 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо визначення передач європейського виробництва)» зазначено, що 12 вересня закон повернуто з підписом президента.
Відповідний закон передбачає вилучення російського аудіовізуального продукту з квоти європейського продукту на телебаченні та радіо (крім супутникового мовлення).
Зазначимо, що цей закон Верховна Рада України ухвалила ще 17 травня. 20 травня закон було підписано головою Верховної Ради України та відправлено на підпис президенту. Президент мав підписати документ впродовж 15 днів, однак майже чотири місяці його не підписував.
Згідно із законом, телевізійні ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 7:00 та 23:00 мають дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними передачами: передачі європейського виробництва, а також США та Канади мають становити не менше 70% загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50% загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва.
У радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців мають становити не менше 50% загального щотижневого обсягу мовлення.
Передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами – резидентами держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, або на замовлення таких юросіб, у разі якщо безпосереднім виробником таких передач також є особи-резиденти згадуваних держав.
У той же час у випадку, якщо передача створена за замовленням або за участю одного або кількох юридичних осіб-резидентів держави, визнаної Верховною Радою державою-агресором і/або державою-окупантом, така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.
Закон набуде чинності з дня, наступного за днем опублікування, тобто від сьогодні, 13 вересня.
Зазначимо, що поки цей закон лежав на підписі в президента, 16 червня Верховна Рада ухвалила закон про квоти на радіо (законопроект №3822-д «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах»), і 7 липня його підписав президент.