Порошенко подякував Маккейну за законопроект про летальну зброю для України

12:57, 20 червня 2015

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з делегацією сенаторів США на чолі із Джоном Маккейном, повідомляє прес-служба Глави держави.

Президент України поінформував сенаторів про останню ситуацію на Донбасі, відзначивши ескалацію і недотримання Росією та бойовиками Мінських домовленостей.

Глава держави наголосив, що Україні вдалося побудувати сильну армію з міцним духом.

«Але ми боремось зі зброєю XX століття проти зброї XXI століття, оскільки Росія постачає на Донбас сучасне озброєння, використовуючи Україну як тестовий полігон для випробування новітніх зразків», – зазначив Петро Порошенко.

Президент подякував за сильну позицію США та підтримку України у складні часи, зокрема відзначив важливість спільних україно-американських навчань.

Він також привітав законопроект, ухвалений Сенатом США щодо американського оборонного бюджету, який є символічною демонстрацією не тільки фінансової підтримки України. «Це не лише фінансова, економічна допомога, але і підтримка нашої безпеки», – наголосив Порошенко.

Сенатор Маккейн повідомив, що відвідує Україну, щоб засвідчити підтримку її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності.

У зустрічі також взяли участь сенатори Джон Баррассо та Том Коттон. З українського боку були присутні секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, міністр закордонних справ Павло Клімкін, заступники голови Адміністрації президента України Валерій Чалий і Андрій Таранов.

Як повідомляв ZAXID.NET, 18 червня Сенат США прийняв законопроект з поправкою, що дозволяє Україні надати летальну зброю. Законопроект містить поправки щодо України, запропоновані сенатором Робом Портманом. Зокрема, одна зі змін стосується розділу, «який визначає фінансування в розмірі $300 млн на військову допомогу Україні». Так, міністр оборони США наділяється повноваженнями забезпечити Україну «критично важливими можливостями» для того, щоб українці могли захистити себе від російської агресії. У тому числі, йдеться про надання в реальному часі розвідданих, постачання контр-артилерійських радарів, летальної оборонної зброї, безпілотних літальних апаратів, систем захищеного зв'язку, а також проведення навчань.

Ще дві поправки, запропоновані Портманом, вказували на необхідність аналізу наслідків конфлікту в Україні для військових США та НАТО, а також зобов'язували Державний департамент США кожні три місяці подавати до Конгресу список всіх заявок на отримання експортних ліцензій для придбання військового обладнання та допомоги Україні.

Подібний документ вже пройшов голосування в нижній палаті Конгресу, й тепер два законопроекти мають бути узгоджені законодавцями для подальшого його подання на підпис президенту США.