Порошенко погодив надання вогнепальної зброї військовим в міжнародних миротворчих операціях

15:46, 21 березня 2015

Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо забезпечення вогнепальною зброєю військових в міжнародних миротворчих операціях. Про це у суботу, 21 березня, повідомляє прес-служба голови держави.

Як наголошується, закон «Про внесення зміни до статті 1 закону України «Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки» врегульовує питання оснащення українського національного персоналу, який бере участь у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї відповідно до пропозицій міжнародних організацій у сфері безпеки.

Нагадаємо, 5 березня Верховна Рада дозволила отримувати українським миротворчим підрозділам стрілецьку зброю.

Згідно з пояснювальною запискою, на сьогодні військовослужбовці ЗСУ беруть участь у міжнародних операціях із підтримки миру та безпеки під керівництвом ООН, НАТО і у складі спільних миротворчих сил. «Необхідність оснащення українського національного персоналу вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї обумовлено характером завдань за призначенням, які виконують українські військовослужбовці в операціях насамперед в Ісламській Республіці Афганістан», - йдеться в супровідних документах.

У пояснювальній записці зазначається, що відповідно до процедур операції НАТО в Ісламській Республіці Афганістан військовослужбовці всіх країн-партнерів операції мають бути забезпечені національною вогнепальною зброєю та боєприпасами до неї для самозахисту.

«Серед 48 країн-контрибуторів операції НАТО в Ісламській Республіці Афганістан лише представники українського національного персоналу не забезпечені зазначеними засобами, що викликає нерозуміння серед партнерів», - наголошується в документах.

Закон про участь України в міжнародних операціях у складі багатонаціональних військових формувань високої готовності було ухвалено у 2012 році. Відповідно до закону, Україна бере участь у таких операціях шляхом здійснення оперативного чергування, своєчасного направлення національного контингенту і національного персоналу в розпорядження органів, які ухвалюють рішення про проведення таких операцій.

Закон також змінив поняття «миротворчі операції» поняттям «міжнародні операції з підтримання миру та безпеки» і розширив умови участі України в міжнародних операціях, зокрема, в ОБСЄ та інших, які несуть відповідальність у сфері підтримання міжнародного миру і безпеки згідно з положеннями розд.8 Статуту ООН.