Порошенко поклав відповідальність за сутички під Верховною Радою на політиків і олігархів

20:51, 6 вересня 2015

За зіткнення біля Верховної Ради 31 серпня, внаслідок яких загинули троє бійців Нацгвардії, несуть відповідальність не лише безпосередні виконавці, а й лідери ініціювали їх політичних сил, і олігархи, які їх фінансують. Про це президент України Петро Порошенко заявив в інтерв’ю українським телеканалам, яке вийшло в ефір увечері 6 вересня.

«Безумовно, є відповідальність виконавців, які кидали гранати і петарди з цвяхами, шурупами та іншими вражаючими чинниками, і є відповідальність керівництва політичних сил, які організували, сприяли, давали команди, і в тому числі погоджували там присутність людей зі зброєю. Є відповідальність фінансистів-олігархів, які у цьому також брали участь», – сказав Порошенко.

Зокрема, Порошенко висловив переконання, що українське суспільство «вибороло собі право знати, що сталося, через механізми прозорого, ефективного, незаангажованого слідства, і це я вам обіцяю».

«Я не думаю, що я повинен зараз у повному обсязі приховувати те, що мені доповідають, але ми повинні чітко розділити відповідальність. З одного боку – людина зі зброєю завжди виконує команди командира. І якщо він отримав команду на штурм – він використовує бойову гранату, інструмент знищення людей, вона кидає петарду, начинену цвяхами, іншими речами, підпалює, кидає. Тому що вона виконує наказ. Вона там бачить ворога, якого повинна знищити. А політичні керівники, або політикани, вони мають зовсім іншу мету. Для них, насправді, це спектакль, як би жахливо це не звучало, для того, щоб отримати пару зайвих мандатів у районній раді. І цьому було присвячено шоу під час прийняття Конституції (змін до Основного закону в частині децентралізації)», – сказав президент.

Нагадаємо, 31 серпня після ухвалення законопроекту про внесення змін до Конституції в частині децентралізації під стінами Верховної Ради відбулися сутички між мітигнувальниками і правоохоронцями. Один із мітингарів кинув у бік правоохоронців вибуховий пристрій, унаслідок чого загинуло троє нацгвардійців, а 139 отримали поранення різного ступеню.

Слідство підозрює, що гранату у нацгвардійців кинув боєць батальйону «Січ» Ігор Гуменюк. 2 вересня суд взяв під варту Гуменюка терміном на два місці без права внесення застави.

3 вересня суд арештував 16 учасників заворушень біля парламенту.

4 вересня підозра у справі про заворушення біля Верховної Ради 31 серпня була оголошена колишнім народним депутатам Ігорю Швайці і Юрію Сиротюку, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Тягнибок заявив, що проходить у справі як свідок.