Порошенко провів нараду з силовиками і дипломатами через провокації Росії в Криму

16:27, 11 серпня 2016

Президент України Петро Порошенко заявив про необхідність посилення присутності спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ біля адмінкордону в Криму та оголосив вимогу російській стороні допустити представників СММ до об’єктів на окупованому півострові.

«Слід звернутися до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ максимально посилити присутність спостерігачів ОБСЄ в районі адміністративного кордону з Кримом і вимагати від російської сторони, окупаційних військ допустити представників СММ ОБСЄ до об’єктів у Криму», – сказав президент на нараді з керівництвом силових відомств і Міністерства закордонних справ у четвер, 11 серпня, повідомила прес-служба глави держави.

Крім того, міністру закордонних справ Павлу Клімкіну наказано доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді Безпеки ООН і детально поінформувати про розвиток подій.

Міністерству закордонних справ України Порошенко доручив ініціювати телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.

«МЗС має організувати телефонні бесіди з керівництвом Німеччини та Франції в тристоронньому Нормандському форматі, зробити запит на розмови з віце-президентом США (Джозефом Байденом), президентом Європейської Ради Дональдом Туском та ініціювати розмову з президентом РФ Володимиром Путіним», – йдеться у повідомленні.

Міністру оборони, начальнику Генерального штабу, голові СБУ і міністру закордонних справ України доручено провести зустріч з керівництвом дипломатичних місій, акредитованих в Україні, щоб поінформувати про розвиток подій в районі адміністративного кордону з Кримом і лінії зіткнення.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін під час наради зазначив, що через посольства і дипломатичні установи вже була доведена чітка позиція України. Міністр також вже провів низку телефонних розмов.

«Особливу увагу ми будемо приділяти міжнародним організаціям. За Вашим дорученням почали консультації в Раді безпеки ООН, але також зробимо особливий акцент на ОБСЄ, Раді Європи, і, звичайно, Європейському Союзі», – зазначив голова зовнішньополітичного відомства.

Порошенко також доручив забезпечити можливість відвідування захоплених в окупованому Криму громадян України представниками міжнародних правозахисних організацій та уповноваженим України з прав людини для перевірки умов утримання і захисту їх інтересів.

Нагадаємо, російська ФСБ заявила 10 серпня про виявлення в Криму групи диверсантів, а також про ліквідацію «агентурної мережі» Головного управління розвідки Міноборони України.

Після цього президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.

Президент України назвав ці звинувачення безпідставними і цинічними, адже Україна не використовує терористичні заходи для повернення Криму.

Міністерство оборони України, Головне управління розвідки Міноборони, РНБО України спростували заяви ФСБ РФ. Зокрема, речник Генштабу Міноборони України назвав заяву ФСБ «провокацією», припустивши, що ця заява може бути складовою «антитерористичних навчань», які ФСБ проводить  в окупованому Криму.

Разом із цим, Нацполіція почала розслідувати зникнення Євгена Панова, мешканця Енергодара Запорізької області, учасника АТО, якого ФСБ РФ назвала затриманим в Криму керівником «українських диверсантів».