Президент України Петро Порошенко виступив за приєднання України до конвенції про забезпечення доступу до рахунків нерезидентів. Про це він заявив у понеділок, 18 квітня, на нараді з представниками Кабінету міністрів, Верховної Ради і фіскальних органів щодо напрацювання законопроектів про деофширизацію економіки України, повідомили у прес-службі президента.
«Президент наголосив, що першим кроком має бути приєднання України до міжнародної конвенції про забезпечення доступу України до рахунків нерезидентів. Міністерство фінансів України і Державна фіскальна служба України мають вдатися до необхідних кроків для забезпечення підписання та ратифікації відповідної угоди, що забезпечить доступ українських органів влади до рахунків українських резидентів в іноземних банках», – сказано у повідомленні.
«На сьогоднішній день понад 30 країн приєднались до цієї ініціативи. На моє глибоке переконання, ця інформація має бути відкрита, прозора та облікована у відповідних органах влади», – зазначив Порошенко.
Наступним кроком, за словами президента, має бути забезпечено надходження податків в Україну від діяльності компаній, незалежно від того, зареєстровані вони в Україні чи за її межами, якщо вони прямо чи опосередковано належить українському резидентові.
До робочої групи щодо деофшоризації увійшли керівники і представники Кабміну, комітету Ради з питань податкової і митної політики, Національного банку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Державної фіскальної служби.
Президент запропонував їм також залучити до роботи в групі іноземних аудиторів, щоб напрацювати механізми, які не призведуть до збільшення податкового тиску і допоможуть поліпшити мотивацію і прозорість. Президент повідомив, що він незабаром планує винести це питання на обговорення Національної ради реформ.
Нагадаємо, 3 квітня міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) в рамках проекту «Панамський архів» опублікував масштабне розслідування про офшори сотень світових політиків, бізнесменів, спотрстменів та діячів культури. У документах також фігурує і президент України Петро Порошенко.
Основні претензії журналістів до Порошенка - те, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії на $1 тис., що він поки не завершив передачу сліпому трасту і що він нібито мав намір ухилитися від сплати податків в Україні при продажу корпорації.
Юридична фірма «Авеллум», яка займалася підготовкою частки президента у «Рошен» до продажу і передачі її у довірчу власність, заявила, що «створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі».
Державна фіскальна служба України заявила, що проведе перевірку оприлюдненої у пресі інформації щодо наявності офшорних компаній у президента Петра Порошенка.