Порошенко ветував закон, який давав право мобілізованим розривати безстрокові контракти зі ЗСУ

13:47, 27 вересня 2016

Президент України Петро Порошенко ветував закон, що передбачав надання права мобілізованим військовослужбовцям укладати короткострокові контракти під час особливого періоду, а при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти або достроково розірвати його, повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Головного управління персоналу – заступник начальника Генштабу Збройних сил України (ЗСУ) Володимир Талалай.

«Зміни, які були внесені в текст закону (прийнятого Верховною Радою 12 липня 2016 року), створили умови, при яких можуть бути створені негативні наслідки для обороноздатності держави», – сказав він на брифінгу у вівторок, 27 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, закон створював умови для одномоментного звільнення великої кількості військових, що «послабило б обороноздатність в зоні проведення антитерористичної операції».

Талалай також поінформував, що Генштаб і Міноборони працюють над удосконаленням законодавства щодо проходження військової служби за контрактом в умовах особливого періоду.

Як повідомляв ZAXID.NET, ветованим законом Верховна Рада спробувала дозволити військовослужбовцям ЗСУ, які проходять службу на контрактній основі під час дії в країні особливого періоду, при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти або ж достроково розірвати його.

Документ передбачав, що військовослужбовці, які підписали контракт зі ЗСУ під час дії особливого періоду, мали отримати право переукладати контракт терміном на 6, 8 або 12 місяців. Також закон міг надати їм право достроково припинити його дію, або ж після закінчення терміну служби звільнитися зі Збройних сил України.

Закон також мав дозволити військовослужбовцям, які підписали контракти в період проведення АТО, «до завершення особливого періоду розірвати або підписати контракти заново».

«У нас наразі є з вами понад 20 тисяч військовослужбовців, які пішли під час першої хвилі мобілізації добровольцями в армію, уклали контракт на так званий строк до завершення особливого періоду, тобто до завершення АТО, тобто, фактично, безстроково. До сих пір вони служать в армії. Вони вже бачили неодноразово людей, які туди приходять на шість місяців, на 12 місяців, на 18 місяців. Всі інші мають право зупинити свої контракти… а ці інші 19 з лишнім тисяч людей не мають права цього зробити», – сказала перед ухваленням закону 12 липня його співавторка Альона Шкрум.