У неділю, 11 січня, президент України Петро Порошенко зустрівся із автором вислову «Je suis Charlie» («Я – Шарлі»), який став логотипом акції на підтримку загиблих в Парижі під час нападу ісламістів на редакцію сатиричного тижневика Charlie Hebdo.
Про це у Твітері повідомив прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.
«Пізно увечері у Парижі президент зустрівся з автором JeSuisCharlie. Особливо приємно, що він українського походження», – написав Цеголко.
Нагадаємо, вираз «Je suis Charlie» придумав француз українського походження Жоакім Ронцин (Joachim Roncin). Він один з перших розмістив у Твітері графічне повідомлення «Je suis Charlie». Це гасло роздрукували 3,4 млн разів. За кілька днів хештег 39-річного Жоакіма став найпопулярнішим в історії Твітера, пише Укрінформ.
Розповідаючи історію створення логотипу акції підтримки, Жоакім зазначив, що він є французом українського походження і працює художнім редактором тижневика, що пише про стиль та моду, виходить накладом 450 тис. примірників і не має нічого спільного з журналом Charlie Hebdo.
Він додав, що за перші 5 годин «ультракоротке повідомлення» з 15-ти символів знайшло підтримку 500 користувачів, а далі почалася ланцюгова реакція. Автор запевнив, що придумуючи вислів, ні на що не розраховував. Таку популярність йому допомогли створити соціальні мережі.
Як повідомляв ZAXID.NET, у багатьох містах Франції пройшов Марш єдності проти тероризму у відповідь на ряд терористичних нападів у французькій столиці.
За останніми підрахунками, у ньому взяли участь 3,7 мільйонів громадян та гостей Франції. Зокрема, у Парижі зібралися близько 1,6 млн осіб. Цей марш став найбільшою демонстрацією в історії Франції.
Нагадаємо, жертвами терористів у Франції з 7 по 9 січня стали 17 осіб. Пораненими залишаються 19 людей, п'ятеро з яких перебувають у важкому стані.
7 січня під час нападу на видання Charlie Hebdo загинули 12 осіб. Терористів було троє, і вони були озброєні автоматами Калашникова.
На одному з сайтів ісламізму з'явилося повідомлення про те, що французів чекають нові теракти у разі, якщо країна не припинить «боротися з ісламом, його традиціями і символами». У справі про теракти у Франції поліція затримала 16 осіб.