З кожним днем лінії розколу в БЮТ стають дедалі більш очевидними. І у четвер конфлікт вкотре виплеснувся на поверхню. Перший заступник лідера фракції Андрій Кожем'якін, який користується особливою довірою в Олександра Турчинова, оголосив збори депутатів БЮТ у зв’язку з сутичкою, яка у нього виникла з депутатом Святославом Олійником, - інформує "Українська правда".
Якщо справжньою причиною конфлікту є взаємна ворожість, то приводом стало бажання Олійника виступити з трибуни зі зверненням, не узгодженим із Кожем'якіним.
Намісник Турчинова в парламенті спробував зігнати з трибуни колишнього адвоката Ігоря Коломойського. Після цього Олійник дав інтерв’ю сайту ProUA, де не лише назвав Кожем'якіна "солдафоном", але прямо заявив, що не вірить в перемогу Тимошенко на виборах президента.
Кожем'якін текст цієї публікації роздрукував, поширив серед депутатів БЮТ, а після цього оголосив збори з порядком денним: або я, або Олійник.
Тобто Кожем'якін поставив ультиматум: або Олійника виганяють з фракції, або він подає у відставку з посади першого заступника голови фракції.
Відбулася дискусія, в ході якої Кожем'якін з подивом довідався, що він не користується у фракції беззаперечним авторитетом.
Прямо на захист Олійника став близький до нього Андрій Портнов.
"Я повністю поділяю політику Юлії Тимошенко. І тому я голосуватиму за вашу відставку, - заявив Портнов, звертаючись до Кожем'якіна у притаманному нахабно-відвертому стилі. - Якщо ж ви поставите питання про мою відставку - то я до цього готовий".
Олійник заявив, що єдиною його некоректністю було винесення сміття з БЮТівської хати.
"Я розумію, що за свою позицію більше не буду депутатом", - визнав Олійник. Але при цьому нагадав, що, на відміну від інших депутатів БЮТ, які намагалися протестувати проти утисків їхніх бізнес-інтересів, він не вилучав картку для голосування, яка насправді постійно зберігається в апараті фракції.
З'ясування стосунків завершився нічим - просто випусканням пари. Точніше, майже нічим: решта незгодних депутатів на власні очі переконалася, що керівництво фракції можна ні в що не ставити - і за це тобі нічого не буде.
Тому Портнов-Олійник як внутрішня опозиція БЮТ з часом можуть виокремитися в особливе утворення, самостійне в рішеннях настільки ж, наскільки "Єдиний центр" у "Нашій Україні".
Відомо, що люди, орієнтовані на Портнова, готові були підтримати відставку Луценка, якби це питання було винесене в сесійний зал. А не так давно група Портнова акумулювала всередині БЮТ одинадцять голосів та разом з Партією регіонів і комуністами провела опозиційне до Кожем'якіна рішення про призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.