Португалія – Франція. Онлайн

Фінальний матч найсильніших команд Євро-2016

19:24, 10 липня 2016

Якщо перед стартом Євро-2016 збірна Франції вважалась однією із головних претенденток на вихід у фінал турніру, то збірній Португалії найчастіше прогнозували ранній виліт у серії плей-офф.

Однак команда Фернанду Сантуша на цьому чемпіонаті Європи здивувала багатьох. Спочатку португальці продемонстрували доволі посередні результати, вийшовши з групи лише завдяки трьом нічиїм. Потім лише наприкінці другого овертайму обіграли Хорватію, а вже у чвертьфіналі продовжили свій переможний шлях завдяки щасливій серії пенальті у матчі з Польщею. Єдину перемогу в основний час португальці отримали у півфіналі Євро-2016, перемігши Уельс з рахунком 2:0.

У свою чергу збірна Франції вже впродовж турніру добряче набрала обертів – у півфіналі французи впевнено обіграли німців (хоча дехто посперечається, що не без допомоги арбітра) і мають у складі найкращого бомбардира Євро-2016 Антуана Грізманна, в активі якого вже 6 голів.

Багато хто критикує новий формат, за яким минув Євро-2016. Комусь видалось забагато матчів – 51 поєдинок проти 31-го, хтось незадоволений, що за новими правилами у фінал турніру може вийти така команда, як Португалія, що отримала на Євро лише одну справжню перемогу. Ще інші говорять про правило 12 років, мовляв, у 1992 році чемпіоном Європи несподівано стала Данія, 2004 року Євро виграли греки, ось тепер шанс отримав ще один андердог – збірна Португалії.

Однак у французів є свої аргументи щодо цієї статистики – їхня збірна ще не програвала домашніх турнірів. Франція стала чемпіоном Європи у 1984 році, а потім чемпіоном світу під час домашнього мундіалю у 1998-му.

ZAXID.NET вестиме пряму трансляцію фінального матчу Євро-2016, який визначить нового футбольного короля Європи.

Португалія 1:0 Франція