Вирішивши вкласти заощадження в столичну новобудову на стадії котловану, потрібно серйозно підійти до пошуку об’єкту інвестування.
Цей процес забирає чимало часу і сил. Наразі в потенційних покупців є можливість полегшити собі вибір нерухомості, підбираючи потрібний проект через інтернет. Для цього створені різноманітні ресурси, форуми, блоги тощо. Де найкраще висвітлюється інформація про новобудови Києва?
Сайти забудовників і житлових комплексів
Зараз майже кожен новий проект на ринку нерухомості стартує разом зі своїм сайтом. На офіційному ресурсі можна знайти докладний опис новобудови «з перших вуст», тобто від компанії-забудовника.
Серед переваг цього способу пошуку квартири в новому будинку варто відмітити наявність повного опису житлового комплексу: клас, поверховість, технологія будівництва й матеріали, облагородження території тощо. Також серед плюсів можливість зв’язатися із представником забудовника через спеціальну форму на сайті.
Офіційні ресурси новобудов мають і свої недоліки. Насамперед це те, що девелопери висвітлюють на них лише позитивні характеристики ЖК. Також забудовники рідко розміщують на сайтах розділи з відгуками покупців, а якщо вони і є, то зазвичай лише схвальні. Більшість сторінок не містить інформації і про ціни на квадратні метри. Зазвичай це пояснюється тим, що вартість змінюється у ході будівництва, але причиною може бути і те, що забудовник таким чином спонукає покупця зв’язатися з відділом продажу.
Форуми про нерухомість
Пошук житла не обходиться без читання коментарів і відгуків інших інвесторів. Знайти їх простіше за все на тематичних форумах. Наприклад, на сайті domik.ua активно обговорюють купівлю квартир у новобудовах.
Цей варіант пошуку свого ЖК має мінімум три переваги:
- можливість прочитати думки реальних людей про інвестування в новобудови;
- можна знайти офіційні коментарі представників будівельних компаній;
- теми про деякі ЖК можуть бути активними кілька років підряд, доки весь комплекс не введуть в експлуатацію – можна переглянути всю історію подій.
У профільних форумів можна виділити лише один мінус, хоча і суттєвий. На таких сайтах не завжди можна відрізнити правдиві відгуки від рекламних, тому сліпо вірити у все, що пишуть, не варто.
Каталоги новобудов
Це сайти, на яких інформація про новобудови зібрана з різних джерел. Один із таких каталогів – novostroyki.lun.ua. Він містить відомості про величезну кількість ЖК Києва та передмістя. Кожен проект має свою сторінку з основними характеристиками, фото, актуальними цінами, контактами забудовника та іншими даними.
Суттєва перевага каталогу полягає в тому, що можна переглянути десятки новобудов на одному сайті, порівняти їх, заощадивши свій час. Але зазвичай на таких ресурсах не передбачений розділ з коментарями і відгуками.
Блог таємного покупця
Зупинивши свій вибір на кількох новобудовах, можна розпочинати їх ретельне вивчення. Для цього можна пошукати інформацію про ЖК у блогах. Один із найпопулярніших блогів про новобудови столиці називається Где в Киеве жить хорошо? Він створений у 2014 році, а веде його журналістка Ірина Романова. Блогерка не співпрацює з будівельними компаніями і не розміщує на своєму сайті платні огляди. Натомість вона сама відвідує активні та завершені будівництва й ділиться власними враженнями про них.
Які плюси має сайт з оглядами таємного покупця:
- об’єктивна структурована інформація про велику кількість новобудов столиці та передмістя;
- наявність коментарів інвесторів і можливість поставити їм свої запитання;
- статті для майбутніх інвесторів про юридичні аспекти вкладання коштів у нерухомість.
Варто відзначити, що коментарі користувачів у блозі не модеруються. Також потрібно бути готовим до того, що огляду вподобаної новобудови може не виявитися на сайті або ж доведеться почекати його певний час.
Офіційні сторінки новобудов у соціальних мережах
На сайті забудовника чи житлового комплексу можна знайти посилання на офіційні сторінки проекту в соцмережах: facebook, Instagram та ін. Покупець може підписатися на вибрану сторінку й бачити новини про ЖК у своїй стрічці. Завдяки цьому більше не потрібно постійно відвідувати офіційний сайт забудовника в очікуванні оновлень про хід будівництва. До того ж у соцмережі значно зручніше вести переписку з забудовником через месенджер.
На сторінці новобудови можна залишити свій відгук і почитати коментарі інших інвесторів, хоча не треба забувати, що забудовник може видаляти негативні публікації. Ще один мінус цього варіанту – новини про ЖК можуть загубитися у стрічці новин.
Відеоблоги про новобудови на youtube
Відеоогляди житлових комплексів більш наочні за текстовий контент. Забудовники і самі часто знімають відео про свої новобудови, але вони показують об’єкт лише з вигідної сторони. Тоді як канали на youtube відображають повну картину з плюсами і мінусами конкретного проекту. Один з таких відеоблогів – Ищу жилье. Його веде Сергій Нагорний, який і сам планує купити квартиру в новому будинку.
Відеоблогер Сергій знімає столичні ЖК і подає інформацію в цікавому руслі, висвітлюючи нагальні питання інвесторів. Серед переваг подібних каналів правдивий і наочний контент без ретуші, живі коментарі й подача інформації саме потенційним інвестором. Мінус лише один – канал містить відео далеко не про всі київські ЖК.
У пошуках своєї новобудови варто скористатися усіма перерахованими сайтами, порталами та форумами. Адже саме так вдасться дізнатися максимум інформації про вподобаний об’єкт і вдало придбати квартиру на первинному ринку.