Ухвалення законодавства, яке порушить незалежність антикорупційних органів, загрожує траєкторії реформ в Україні і підтримці міжнародного співтовариства, заявили посли країн «Великої сімки» (G7) в Україні.
В понеділок, 4 травня, посли G7 оприлюднили заяву, у якій наголосили, що США, Канада, Франція, Великобританія, Німеччина, Італія, Японія і Євросоюз продовжують підтримувати незалежні антикорупційні органи України.
«Законодавство, яке порушувало б незалежність цих інституцій, загрожує траєкторії реформ в Україні і підтримці міжнародного співтовариства», – наголосили посли.
Додамо, що у березні народні депутати від «Слуги народу» Олександр Качура й Олександр Дубінський зареєстрували законопроект, яким пропонувалося розширити перелік підстав для звільнення директора НАБУ пунктом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.
28 квітня профільний парламентський комітет рекомендував депутатам ухвалити інший закон.
Однією з ключових норм останнього законопроекту є те, що за наявності чинного рішення суду про притягнення до адміністративної відповідальності за корупцію, повноваження директора НАБУ припиняються. А якщо рішення вже винесено по відношенню до чинного очільника відомства, то його необхідно негайно звільнити. В біографії Ситника таке рішення є, але Ситник планує його оскаржувати у Європейському суді з прав людини.
Ще до реєстрації законопроекту, 216 народних депутатів підписалися під проектом постанови про звільнення Артема Ситника з посади директора НАБУ.