Посли Польщі і Британії відкрили модульні будинки для переселенців у Львові

12:45, 27 березня 2023

У понеділок, 27 березня, у містечку для переселенців, що на пр. Червоної Калини, 72а, разом з послами Великобританії та Польщі відкрили додаткові модульні будинки. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. Четверте і найбільше у Львові поселення для переселенців побудували саме за підтримки цих двох країн.

Під час візиту до Львова посла Великої Британії Мелінди Сіммонс та посла Польщі Бартоша Ціхоцького у містечку на Сихові відкрили ще два додаткові модульні будинки для внутрішньо переміщених осіб. Один з них ще незаселений. В майбутньому там житимуть переселенці, які проходили лікування у Львові.

«Крім житлових модулів, там також є кухня, душові, санвузли та дитячі кімнати. Загалом тепер у містечку житимуть 1500 людей», – зазначив Андрій Садовий.

Наприкінці візиту представники Польщі, Великої Британії та України символічно висадили платани на території містечка як символ співпраці трьох країн.

Зараз у містечку мешкають близько 800 переселенців, переважно це жінки із дітьми. Найбільше – з Донецької, Луганської та Харківської областей.

Нагадаємо, заселення у четверте і найбільше у Львові модульне містечко, що розташоване на пр. Червоної Калини, 72а, розпочалося 1 лютого 2023 року. Містечко складається з двоповерхових будівель. У помешканнях є меблі, сантехніка, матраци, обігрівачі, металеві сходи. Основною перевагою містечка на Сихові є те, що там будиночки так званого коридорного типу. Люди, які живуть у модулях, виходять із кімнат не на вулицю, а у коридор, де краще зберігається тепло. У будинках також є санвузли, їдальні та можливість попрати речі.

Зазначимо, містечко вдалося побудувати саме за кошти Польщі та Великої Британії. Усі роботи з благоустрою, водопостачання, освітлення виконали комунальні підприємства Львова. Електропостачання допомогло облаштувати ПрАТ «Львівобленерго».

На території вже засіяли газони та облагородили простір між будиночками. Невдовзі у містечку облаштують міський город, щоб мешканці могли вирощувати та доглядати власну городину.