Посли країн Євросоюзу, Норвегії, Швейцарії і США закликали бойовиків забезпечити відновлення діяльності гуманітарних організацій на окупованих територіях Донбасу. Про це йдеться у заяві головних гуманітарних донорів України, яка розміщена на сайті посольства Швеції в Україні, повідомив Уніан.
Заяву підписали голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, посол Німеччини Крістоф Вайль, посол Швеції Андреас фон Бекерат, посол Норвегії Йон Елведал Фредріксен, посол Швейцарії Крістіан Шьоненбергер, посол Великобританії Джудіт Гоф та посол США Джеффрі Пайєтт.
«Ми глибоко занепокоєні рішенням де-факто влади у Луганську щодо вимоги міжнародним гуманітарним організаціям, в тому числі організаціям ООН, завершити діяльність та залишити Луганщину впродовж сьогоднішнього дня, 25 вересня. Відмова в наданні гуманітарної допомоги порушує міжнародне гуманітарне право», – сказано у заяві.
Водночас дипломати зауважили, що такі дії суперечать сьомому пункту Комплексу заходів із виконання Мінської угоди, підписаної 12 лютого 2015 року. У сьомому пункті вказано: «Забезпечити безпечний доступ, доставку, зберігання і розподіл гуманітарної допомоги для тих, хто має потреби, на основі міжнародного механізму».
Посли вважають, що призупинення майже усіх гуманітарних програм у Луганську та Донецьку з середині липня 2015 року ставить під загрозу життя найбільш вразливих груп людей, включаючи дітей, жінок та осіб похилого віку, які не мають доступу до основних послуг.
Дипломати заявили, що у даний час 16 тис тонн гуманітарної допомоги не може бути доставлено тим, хто найбільше її потребує. Це має серйозний вплив на близько 3 млн людей перед настанням зими.
«Ми закликаємо відповідальних осіб забезпечити та посприяти негайному відновленню здійснення термінових гуманітарних заходів з боку міжнародних гуманітарних агенцій», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Стівен О'Брайен заявив, що ватажки самопроголошеної «Луганської народної республіки» зобов’язали іноземні гуманітарні організації, яким раніше відмовили в акредитації, залишити область.
Тим часом, вісім вантажних автомобілів з гуманітарною допомогою від Міжнародного комітету Червоного Хреста відправилися у Донецьк, однак повернулися назад, бо терористи з невідомих причин їх не пропустили.