Посол Федеративної республіки Німеччина Ернст Райхель пояснив, що говорив про створення необхідних умов для проведення виборів на Донбасі, коли припускав, що вибори на окупованій частині Донецької й Луганської областей можуть відбутися за присутності там російської армії. Про це Райхель сказав під час розмови із народним депутатом Сергієм Лещенком на урочистому прийомі з нагоди 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин України та Німеччини, повідомляє УНІАН.
На прямі запитання журналістів про заяву щодо виборів на Донбасі Райхель відмовився відповідати, однак у розмові з Лещенком дипломат погодився, що його слова про Донбас були контроверсійними.
Співрозмовники погодилися, що Україні та Німеччині краще підтримувати хороші відносини.
Лещенко також сказав, що в кінці 1980-х років німецькі партії по-справжньому могли брати участь у виборчих кампаніях. Однак у нинішній ситуації на Донбасі українські партії не можуть повноцінно брати участь у виборах, а українські ЗМІ не можуть висвітлювати такі вибори.
«Так... Я згоден з вами, що саме така ситуація сьогодні. Про що я кажу, стосується того, як створити умови...», – заявив Райхель, маючи на увазі необхідні умови для проведення виборів на Донбасі.
Зазначимо, що у міністерстві закордонних справ Німеччини заявили, що ФРН буде керуватися положеннями Мінських угод при врегулюванні кризи на Донбасі.
«Керівництвом для всіх наших зусиль з подолання кризи на сході України є Мінські угоди між Росією та Україною від 12 лютого 2015 року, посередниками в яких виступають Німеччина та Франція», – заявили у німецькому відомстві у відповідь на прохання прокоментувати слова посла ФРН в Україні, пише «Укрінформ».
Як інформував ZAXID.NET, у вівторок, 7 лютого, посол Німеччини в Україні заявив про можливість проведення виборів на Донбасі у присутності російського контролю. При цьому він наголосив, що вибори повинні відбутися при умовах, що відповідають європейським стандартам.
Водночас низка депутатів ВРУ закликали бойкотувати посла Німеччини через заяви про вибори на Донбасі.
В свою чергу вітчизняне МЗС викликало дипломата на зустріч на якій йому було вказано на неприпустимість проведення виборів на окупованих територіях Донбасу в присутності російських окупаційних військ.