Посол Німеччини: Угода про асоціацію – конденсат спільних інтересів

14:05, 27 квітня 2013

Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль має надію, що Угода про асоціацію Україна-ЄС буде підписана у листопаді цього року. Про це він сказав в інтерв'ю ЗМІ.

«Керуючись інтересами Німеччини і Європейського Союзу, я б дуже хотів, щоб ця Угода була підписана в листопаді 2013 року», – заявив він.

«Часто доводиться чути: «Вони поводяться так, начебто Угода про асоціацію є подарунком для України». Ні. Цей документ – конденсат спільних інтересів», – зазначив дипломат.

За його словами, Угода «визначає легітимне місце України в Європі зараз», а також «є фактично визнанням європейської приналежності України».

«Тому без надмірного пафосу можна сказати, що ця Угода доленосна для України. Ну, і для нас. Адже для того, щоб продовжувати йти європейським шляхом розвитку, Україні потрібні реформи і модернізація. А в них-то і полягає суть цієї Угоди. Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі – дуже важлива складова частина документу. Вона, як і політична частина договору, дасть потужний поштовх Україні для подальшого розвитку. Я переконаний, що цей документ виявиться інвестиційною програмою такого масштабу, якого Україна не бачила раніше. А разом з капіталом прийдуть нові технології, нові робочі місця, але передусім, конкурентоспроможність», – заявив він.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді.

Прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп 11 квітня 2013 року під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим висловив упевненість, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана 21 листопада 2013 року. Однак 17 квітня канцлер Німеччини Анґела Меркель після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом зазначила, що Україна ще не готова до підписання угоди про асоціацію з ЄС, оскільки потрібно подолати "цілу низку проблем".

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.