Україна залишається для США країною стратегічного значення. Про це заявив 1 грудня посол США в Україні Джон Теффт на міжнародній конференції «Лідерство у глобальному світі» у Вашингтоні.
«Безсумнівно, що Україна залишається країною важливого, стратегічного значення для Сполучених Штатів», - сказав посол.
За його словами, мета політики США щодо України була незмінною від самого початку відносин – «допомогти українцям побудувати демократичну й економічно процвітаючу країну, яка є невід'ємною частиною європейської сім'ї народів». Теффт підкреслив, що цей шлях потребує від України демократичних зобов'язань, припинення вибіркових переслідувань та посилення інтеграції з європейськими партнерами. В той час як збереження корупції, недоліки проведення нинішніх парламентських виборів і нове законодавство, «таке як закон про референдум», потенційно відсуває Україну далі від демократичних стандартів і норм, сказав американський дипломат.
При цьому посол вважає успіхом ухвалення нового Кримінального процесуального кодексу, зауважуючи, що слід ще багато зробити для його імплементації, а також для обмеження повноважень Генпрокуратури. Теффт назвав «дуже хорошим стартом» уряду України в енергетичній сфері за останні півтора року залучення американських компаній Shevron і Exxon Mobile. Крім того, він наголосив, що США високо цінують участь України у миротворчих операціях, зокрема в Афганістані.
Посол нагадав і про те, що за роки незалежності Сполучені Штати виділили Україні 4,1 млрд доларів допомоги, що робить США найбільшим з її індивідуальних контрибуторів. За 2012 бюджетний рік американський уряд виділив понад 28 млн доларів для просування демократії в Україні, з яких 5 млн – на сприяння чесним виборам. Теффт також особливо акцентував на розвитку міжлюдських контактів як одному з пріоритетів двосторонніх відносин. На підтверждення цього він зауважив, що за останні 20 років понад 40 тисяч студентів з України взяли участь у програмах обмінів з США.