Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявляє, що візит німецьких депутатів від партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) в окупований Крим матиме для них «дуже плачевні» правові наслідки. Про це він написав у Twitter, коментуючи візит депутатів регіональних парламентів від правопопулістської партії в окупований Росією Крим.
«Безвідповідальний вояж кількох політиків із партії AfD місцевого масштабу в незаконно окупований Крим може мати для цих горе-депутатів дуже і дуже плачевні правові наслідки. Шкода, що наші попередження досі не сприймаються серйозно. Ну що ж, подивимося», – зазначив український посол.
Нагадаємо, дев'ять німецьких депутатів з трьох регіональних парламентів Німеччини увечері 3 лютого прилетіли до Криму, порушивши українське законодавство.
Російські ЗМІ повідомляли, що в Криму німецькі депутати заявили, що їх не турбує загроза опинитися нев'їзними до материкової частини України. «Нас це анітрохи не турбує, ми розраховуємо в майбутньому відвідати Крим ще не раз», – сказав журналістам в аеропорту Сімферополя депутат земельного парламенту Північний Рейн-Вестфалія Роре Бекамп (Rorer Beckamp).
Як заявив депутат парламенту Берліна Уве Бронзон (Dr. Hugh Bronson MdA), парламентарії сподіваються, що «з часом ситуація навколо України вляжеться і буде можлива нормальна робота з Україною в майбутньому».
Міністерство закордонних справ України постійно закликає іноземців та осіб без громадянства в’їжджати в анексований Росією Крим лише відповідно до законів України і норм міжнародного права.
МЗС України раніше заявляв, що поїздки зарубіжних політиків до Криму не мають статусу офіційних. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
«Альтернатива для Німеччини» дотримується проросійської політики. Торік вона вперше пройшла до німецького парламенту, здобувши 12,6% голосів виборців. Порівняно з попередніми виборами, які відбулися в Німеччині 2013 року, число людей, що проголосували за партію, зросло на 7,9%.