Посол України в ЄС просить Європу віддати Україні гроші, заморожені для Росії

22:18, 31 липня 2014

Представник України в Європейському Союзі, посол Костянтин Єлісєєв переконаний, що заморожені внаслідок застосування санкцій проти Росії фінанси повинні бути переадресовані Україні.

Про це він заявив у коментарі УНІАН.

«Це був би логічний крок як з політичної, так і з економічної точок зору. Це також було б справедливо з урахуванням обсягів та характеру злочину, який Росія вже вчинила проти України. Ці кошти, наприклад, могли б наповнити спеціальну програму ЄС з реабілітації Донбасу», – пояснив свою думку посол.

Коментуючи ухвалені санкції щодо Росії, український дипломат зазначив, що це рішення «стало поворотним моментом у сприйнятті Європейським Союзом зухвалої та неприпустимої поведінки Росії стосовно України».

«Такий крок став також важливим політичним сигналом – сила та агресія є неприйнятними категоріями для міжнародних відносин XXI століття. Це рішення вселяє впевненість, що Європейський Союз і надалі вживатиме рішучих кроків, якщо Росія не зупиниться і продовжить дестабілізувати ситуацію на сході України. Сьогодні ми чітко побачили, що економічні інтереси не можуть домінувати над нашими спільними цінностями», – наголосив Єлісєєв.

Говорячи про те, що санкції в сфері військово-технічного співробітництва не торкатимуться чинних контрактів, включаючи продаж Росії вертольотоносців «Містраль», посол вважає, що цей контракт порушує базові правила Європейського Союзу і в принципі не може розглядатися в контексті економічних санкцій.

«Такий контракт необхідно переглядати, виходячи з вимог законодавства Європейського Союзу», – переконаний він.

Нагадаємо, РФ у березні 2014 року, порушуючи всі міжнародні договори, анексувала український Крим, і продовжує дестабілізувати ситуацію на сході України, направляючи туди озброєних терористів. Влада РФ надає військову, матеріально-технічну, економічну й фінансову підтримку терористичним організаціям «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка».

16 липня в Брюсселі відбулося засідання Європейської Ради, на якому було розглянуто питання про ситуацію в Україні. Як результат, Європейська Рада попросила Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) призупинити підписання нових фінансових операцій у Російській Федерації за участю бенефіціарів у державному секторі. «Держави-члени Європейського Союзу координуватимуть свої позиції в Раді директорів ЄБРР», – йшлося тоді у висновках.

Європейська Рада також просить Єврокомісію «по-новому оцінити програми в рамках співробітництва Росія-ЄС із метою ухвалити рішення, в кожному випадку окремо, призупинити реалізацію програм двостороннього та регіонального співробітництва».

Росія є найбільшим отримувачем проектного фінансування від ЄБРР (Європейського банку реконструкції і розвитку) – €1,8 млрд в 2013 році, тоді як загалом інвестиції ЄБРР у всьому світі становлять €9 млрд на рік.

Кредити РФ від ЄІБ у 2013 році становили $1,4 млрд.