У посольстві США в Україні назвали «кроком назад» зміни до закону, які зобов'язують представників громадських організацій та ЗМІ подавати електронні декларації. Про це йдеться в повідомленні дипломатичного відомства у Twitter.
«Е-декларації для вищих державних службовців - важливий крок у просуванні реформ в Україні. Члени громадянського суспільства відіграють життєво важливу роль у забезпеченні прозорості; робити їх мішенню - робити крок назад», - зазначили в посольстві США.
Як повідомлялося, 22 березня комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції рекомендував парламенту прийняти в цілому президентський законопроект № 6172 про внесення змін до статті 3 закону «Про запобігання корупції». Під час обговорення народний депутат від «Народного фронту» Тетяна Чорновол запропонувала встановити, щоб електронні декларації подавали, в тому числі й головні редактори та засновники ЗМІ.
Однак потім депутати виключили журналістів з переліку осіб, які мають подавати е-декларації. За цю поправку проголосували 285 народних депутатів із 366, зареєстрованих у сесійній залі.
Зазначається, що сама Тетяна Чорновол запропонувала виключити з переліку осіб, які мають подавати е-декларації осіб, які є засновниками (учасниками), редакторами (головними редакторами) засобів масової інформації.
Водночас, у правці Чорновол залишилося положення про те, що суб’єктами, на яких поширюються дія закону, є, зокрема, особами, що входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку; представники громадських об’єднань, утворених відповідно до закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до закону України «Про судоустрій і статус суддів», громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінці виконання антикорупційних програм.