Посольство України у Великій Британії зв’язалося з офісом британського лорда Річарда Белфа для того, щоб він або підтвердив, або спростував свою заяву про статус окупованого Криму, розповсюджену російськими ЗМІ, йдеться в заяві Посольства України у Британії.
Повідомляється, що посольство взяло до відома заяву британського лорда Белфа, який стверджує, що Крим є «історичною частиною Росії», і що Москва «виконала волю кримчан, повернувши собі півострів».
«Посольство зв’язалося з офісом лорда Белфа, щоб ця заява була або підтверджена, або спростована як неправдива», – йдеться в заяві.
У посольстві також нагадали, що весь цивілізований світ, в тому числі всі провідні міжнародні організації, вже визнали той факт, що «Росія жорстоко і боягузливо анексувала Крим», де здійснює систематичні порушення прав людини.
Окрім того, посольство висловило вдячність уряду Сполученого Королівства за політичні та дипломатичні зусилля, спрямовані на протидію російській агресії.
Посольство України у Британії також нагадало про численні заяви прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей та міністра закордонних справ Бориса Джонсона про те, що Крим – це Україна і Росія повинна повернути його, а також про те, що санкції проти Росії повинні залишатися.
«Дипломатична служба України буде продовжувати всі свої зусилля, щоб дати відсіч неприємній кремлівській пропаганді, яка активно поширюється в західних суспільствах», – йдеться в заяві.
Раніше член Палати лордів британського парламенту від Консервативної партії Річард Белф заявив в інтерв’ю газеті «Известия», що Росія виконала бажання жителів Криму, повернувши півострів собі.
В письмовому коментарі українським журналістам після публікації цього інтерв’ю лорд підтвердив, що дійсно вважає Крим російським, а повідомлення російських ЗМІ не є фейком, зазначила «Європейська правда».
Така позиція Річарда Белфа не співпадає з офіційною позицією правлячої Консервативної партії, яка послідовно не визнає анексію Криму, і лорд висловив сумнів, що в найближчі роки політика Британії щодо невизнання анексії півострова може змінитися.
«Мені здається, у цьому питанні в найближчі кілька років Британія буде дотримуватися політики ЄС. Визнати Крим було б дуже дружнім рішенням, однак необхідно дивитися ще й на інтереси своєї країни. Поки про це говорити зарано», – сказав він.
Річард Белф відомий у Британії зокрема через епізод кар'єри зі зміною партійності. У 2002 році лорд Белф, який тоді був членом Європарламенту, став першим з 1977 року політиком, що перейшов з Лейбористської до Консервативної партії.