Поставки вакцини Sinovac до України можуть відкласти на два місяці

Український постачальник просить змінити спосіб визначення ефективності вакцини

15:58, 9 лютого 2021

Поставки вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac для України можуть затриматися. Про це пише Reuters з посиланням на лист компанії «Лекхім», яка є українським постачальником цієї вакцини.

Згідно з листом «Лекхім» до українського уряду, план України щодо застосування вакцини Sinovac з березня може бути відкладений. Це пов'язано із «затримками з боку регулюючих органів».

За даними Reuters, в листі імпортер просив уряд України дозволити перенесення поставок на квітень у зв'язку з пізнім рішенням Китаю, який схвалив вакцину, і прийняттям Верховною радою спеціального закону про реєстрацію вакцин.

«Наслідками цих подій стали затримка погодження графіка поставок між ВАТ "Лекхім" і Sinovac Biotech та перенесення термінів доставки вакцини до України», – йдеться в листі.

Крім того, в листі «Лекхім» просить змінити спосіб визначення ефективності вакцини. Згідно з контрактом, для поставок треба ефективність не менше 70%. Джерело видання в Міністерстві охорони здоров'я України не виключило, що можуть виникнути проблеми з дотриманням цього критерію.

Reuters зазначає, що компанія, Sinovac і Міністерство закордонних справ Китаю не відповіли на запити про коментарі.

МОЗ наразі це повідомлення теж ніяк не коментувало.

30 грудня 2020-го в уряді повідомили, що Україна має отримати 1,9 млн доз цього препарату. Постачання вакцини мали початись одразу після її затвердження, яке планують провести в лютому.

Розробники ще 19 січня заявили, що Sinovac ефективна майже на 70% із більшим інтервалом між двома щепленнями.

Раніше ж бразильські дослідники оголосили, що загальна ефективність вакцини становить 50,4% на основі результатів, отриманих від понад 9 тисяч добровольців.

Sinovac ще не опублікував глобальні результати випробувань третьої фази досліджень. Вакцина компанії проти Covid-19 уже схвалена для екстреного використання в декількох країнах, зокрема у Бразилії, Індонезії та Туреччині.