Понад сто осіб, які потерпіли у Скнилівській трагедії, звернулися до Європейського суду з прав людини. Зараз у провадженні в Європейському суді знаходиться 33 справи – по кожній родині окремо.
Потерпілі вимагають справедливої компенсації. За словами потерпілого, керівника ГО «Скнилівська трагедія» Стефана Козака, їхня сатисфакція значно менша, ніж кошти, які держава Україна виплатила громадянам Росії і Ізраїлю після того, як російський літак збила українська ракета.
За одного загиблого у Скнилівській трагедії Україна виплатила 100 тис. грн на сім’ю. Однак, за словами адвоката Світлани Хилюк, до виплати цієї компенсації підходили дуже неоднозначно, українські суди не вникали в ситуацію кожної родини. В одному випадку неповнолітня донька загиблої отримала 20 тис. грн., а дорослий брат загиблої – 80 тис. Також були випадки, коли за важкі травми людям присуджували 10 тис. грн компенсації, а за середні – 250 тис. грн. Стефан Козак зазначив, що в останньому випадку, потерпілий мав родичів у прокуратурі, тому й отримав таку велику суму. Як розповіла Світлана Хилюк, неповнолітнім дітям, які втратили батьків у Скнилівській трагедії, українські суди присудили по 300-400 грн щомісячної компенсації, але і ці мізерні суми можуть не виплачуватися місяцями. Тому у 2006 році 123 осіб звернулися до Європейського суду.
За словами Стефана Козака, в українських судах його та інших потерпілих ображали, називали прохачами, хоча вони лише шукають справедливості.
Представник потерпілих у Європейському суді з прав людини Дмитро Гудима зазначив, що в середньому Європейський суд за життя людини присуджує 50 тис. євро компенсації. За його словами, впродовж року очікують на позитивне рішення суду.
Відразу після трагедії, держава обіцяла дуже багато, а головне справедливого покарання винним. Але, чим далі, тим перелік винних осіб невпинно скорочувався, - зазначила Світлана Хилюк. Із 10 осіб, які опинилися на лаві підсудних, на сьогоднішній день у в’язниці відбуває покарання тільки один – пілот Володимир Топонар. Одного засудженого ще в залі суду звільнили від покарання, двох – звільнили достроково, а засудженого пілота Юрія Єгорова помилував президент України Віктор Ющенко. Всіх генералів, за її словами, які були причетні до організації, виправдали.
Як інформував ZAXID.NET, 27 липня 2002 року під час авіашоу на Скнилівському летовищі упав літак Су-27, вбивши 77 і поранивши понад 100 людей.