Повернення «Червоного барона»

Після 166 днів, проведених у комі, Міхаель Шумахер зумів повернутися до життя

18:00, 16 червня 2014

Улюбленець публіки, король найшвидших у світі трас, неперевершений гонщик, або просто Шумі, як часто називали Міхаеля Шумахера шанувальники, майже півроку балансував на межі життя і смерті. 16 червня він нарешті прийшов до тями, про що повідомила менеджер пілота Сабіна Кем. Ця звістка неабияк обрадувала мільйони шанувальників спортсмена у всьому світі.

За 166 днів, поки Шумахер лежав у комі, його і воскресали, і хоронили, однак кожного разу ці чутки спростовували. Сьогодні ж нарешті офіційно підтвердили, що гонщик таки вийшов з коми і невдовзі покине клініку у французькому Греноблі для продовження реабілітації.

Трагедія в Альпах

Семиразовий чемпіон світу у «Формулі-1», чиє прізвище вже давно стало синонімом слова «гонщик», травмувався 29 грудня на гірськолижному курорті Мерібелі, що у Франції.

Ганяючи все життя на неймовірній швидкості, спортсмен отримав страшну травму, спускаючись зі швидкістю 20 км/год. Шумахер перевернувся у повітрі і вдарився головою об приховане в снігу каміння, а захисний шолом гонщика розколовся. Після цього спортсмен вже не приходив до тями. Відео з нещасним випадком зняли на телефон випадкові відпочивальники.

Від грудня 2013 року увага цілого світу була прикута до стану здоров’я Шумахера. Його одразу ж доставили  з місця трагедії на гелікоптері у клініку в Греноблі, яка спеціалізується на травмах голови. Прогнози лікарів були невтішними: 45-річний спортсмен переніс дві складні черепно-мозкові операції, схуд на 25 кілограмів і дихав за допомогою апарату штучного дихання.Фото: theguardian.com.

Час від часу з’являлися повідомлення про те, що Шумахеру залишилося протриматися всього кілька днів. Лікарі просили не нагнітати обстановку і повідомляли, що роблять усе можливе, аби відомий спортсмен повернувся до тями. Процес повернення гонщика до життя розтягнувся на місяці і завершився тільки всередині червня.

Увесь цей час разом із рідними та друзями спортсмена за лікарняними повідомленнями з палати Шумахера спостерігав увесь світ.

«Ти можеш це зробити, Міхаель!»

Мільйонна армія фанатів автогонщика прискіпливо слідкувала за усіма новинами, які стосувалися стану здоров’я спортсмена. Звісно, найбільше переживали земляки талановитого спортсмена – німці.

За час перебування у комі підтримку спортсмену та його сім’ї висловили вище керівництво Німеччині на чолі з канцлером Ангелою Меркель, відомі представники спортивного світу, тисячі вболівальників, гравці відомих футбольних клубів.

Також увесь час свою підтримку геніальному Шумі демонстрували соратники і суперники з «Формули-1». Міхаель Шумахер покинув команду «Фераррі» у 2006 році і перейшов під кольори «Мерседеса», чим викликав обурення багатьох фанів знаменитої команди. Однак трагедія, яка трапилася на французьких схилах, об’єднала прихильників і противників Шумі. Президент «Фераррі» Лука ді Монтеземоло одним із перших висловив слова підтримки спортсмену та його сім’ї. Також неодноразово швидкого одужання для Шумахера бажав чинний пілот команди «Фераррі» Феліпе Маса.

 Феліпе Маса. Фото: AutoBild.

«Дорогий Міхаель, мій великий друг, ти стільки допомагав мені, і я молюся за тебе щодня. Я брав участь в гонках на картах з твоїм ім'ям на моєму шоломі, і хочу, щоб ти був сильнішим, ніж будь-коли. Міцно обіймаю тебе!», - писав Маса.

Закономірно, що цьогорічний Гран-прі «Формули-1» в Австралії також розпочали з слів підтримки знаменитому гонщику. Також з часу перших передсезонних тестів у Хересі команда «Мерседес», за яку німець виступав до 2013 року, розміщує на своїх болідах напис «Keep Fighting Michael».

Не залишився осторонь улюблений клуб гонщика «Кьольн», який організував акцію на підтримку співвітчизника. 18 січня перед початком товариського матчу «Кьольн» і «Шальке-04» гравці винесли 10-метровий банер, з написом «Поправляйся! Ти можеш це зробити, Міхаель!». З моральною підтримкою гонщика виступили нападник лондонського «Арсеналу» Лукас Подольскі, а також захисник мюнхенської «Баварії» Жером Боатенг.

Довга дорога до життя

Жоден лікар світу зараз не скаже, чи зможе Міхаель Шумахер повернутися до нормального життя, чи ні. Однак те, що він зміг викарабкатися з майже безнадійного стану, дає для спортсмена та його сім’ї велику надію.

Дружина гонщика, Корінна Бетч, увесь час перебувала з ним у лікарні. Вона мало спілкувалася з журналістами. Сім’я Шумахера, попри суперпопулярність голови родини, ніколи не була публічною. У цей нелегкий період менеджер спортсмена Сабіна Кем просила громадськість не турбувати родину, а усі важливі новини  щодо стану спортсмена просила шукати на офіційному сайті Міхаеля Шумахера.

У своїй 45 років гонщик вважається живою легендою автосвіту: 7 чемпіонських титулів, 77 найшвидше проїханих кіл, 91 перемога, 155 подіумів.

Майже 20 років Міхаель Шумахер живе у щасливому шлюбі з німкенею Корінною Бетч. Пара познайомилася завдяки колезі Шумахера по команді Хайнцу Фретцену, з яким на той час зустрічалася Корінна. На подив багатьом, саме вона зуміла приборкати невтомного ловеласа Шумі, який до того з’являвся щоразу з новими пасіями.

Коли парочка побралася, молода дружина усюди супроводжувала Міхаеля. Одна з появою дітей, гонщик заборонив Корінні хвилюватися і вона частіше слідкувала за успіхами чоловіка по телевізору.

 Міхаель з дружиною. Фото: АР.

Сім’я постійно мешкає у Швейцарії, неподалік Женевського озера. Міхаель і Корінна виховують  двох дітей – 17 річну доньку Джину-Марію та 15-річного сина Міка.

Менеджер гонщика попросила вибачення за те, що його подальша реабілітація відбуватиметься закрито від громадськості. За повідомленнями німецької преси, Міхаель може комунікувати зі своїм оточенням, насамперед, із дружиною Корінною та своїми дітьми. Стан чемпіона оцінюють як стабільний, тож він більше не потребує допомоги лікарів у Греноблі.

За 166 днів, поки Міхаель перебував в комі, сім’я Шумахера пройшла важке випробування. Однак попереду ще важче – довгий процес реабілітації і боротьби за повернення улюбленого «Червоного барона» до повноцінного життя. Безсумнівно, що прихильники Шумахера будуть й далі молитися за одужання свого кумира, аж до того часу, поки знову не побачать його у надшвидкому боліді на крутих віражах «Формули-1».