Правоохоронцям та працівникам майже десяти служб Львова за вихідні доводилось шість разів виїжджати на псевдозамінування. Начебто хотіли підірвати два нічні клуби, два готелі, площу та ресторан.
Про це ZAXID.NET повідомив в.о. начальника управління кримінального розшуку Львівської області Сергій Богданов.
"Щодо останнього тижня - він був найнапруженіший, тому що різко збільшилася кількість повідомлень про замінування. З початку року в нас зафіксовано 29 звернень по замінуваннях різних установ. По 16 проведено перевірку і порушено кримінальні провадження", - зазначив правоохоронець.
За багато років жодне із повідомлень про замінування у Львові не підтвердилося. Здебільшого такі дзвінки надходять від божевільних, алкозалежних, наркоманів чи дітей.
Журналіст-криміналіст Микола Савельєв опираючись на власний досвід заявив, що останнім часом це напряму пов'язано із ситуацією в країні. Усе робиться для того, аби підняти градус соціальної напруги та розсіяти пильність, а тоді в потрібний момент завдати удару.
"Хто цим займається, можемо тільки здогадуватися. Це можуть бути якісь певні активісти рухів проросіійських, чи прокомуністичних, чи пролівих. Ти їх ніколи не зловиш, тому що людина подзвонила зі старого мобільного, викинула карточку, викинула телефон і все - вже ніколи не доведеш, що вона дзвонила", - пояснив він.
Ні міліціонери, ні надзвичайники не пам'ятають, щоб у Львові знаходили стравжню бомбу. Натомість, історія один випадок закарбувала. Та й його вважають напівлегендою, адже ця подія часів Хрущова - періоду, коли радянські ідеологи не допускали, аби інформацічя про падіння літаків, автокатастрофи і тимпаче вибухи - доходила до простих смертних.
"В 1959 році тоді перший секретар ЦК компартії Радянського Союзу Микита Хрущов поїхав до Львова і нібито на вулиці Городоцькій стався вибух. Але в той час його кортеж був вже в іншому місці. Звичайно, що тоді не було ніякої гласності, ніякої офіційної інформації не могло бути", - розповів львовознавець Ілько Лемко.
Цілком можливо, що невдовзі ми почуємо гучні заяви, адже київська прокуратура вже встановила, що про численні псевдомінування у столиці, які теж почастішали, повідомляли із зони АТО. Не відкидають такої можливості і на Львівщині. тим часом усіх просять бути пильними і не ставитись легковажно до таких повідомлень, навіть якщо вони вже далеко неперші.