Повістки на дорогах не передбачені законом, але й не заборонені, — юристи

20:38, 9 лютого 2015

Цими вихідними працівники військкоматів вийшли на львівські перехрестя і вручали водіям повістки. Запевняють, що викликають чоловіків лише для уточнення облікових даних. Але водночас і намагаються виявити тих, хто раніше не з'явився до військкомату за викликом. 

Львів'янин Юрій каже, що не ухилявся і не планує ухилятися. Бо впевнений: людей, які ухиляються від військової служби, рано чи пізно знайдуть.

Інший львів'янин на повістку не сподівався ніяк, бо, за його ж словами, комісований. Чоловік не розуміє, чому коли його зупиняють даївці, він мусить спілкуватись із військкоматом. 

"Я не порушував правила — мене зупинили. То вже неправильно. Я згідний, що міліція має перевіряти кожне авто на предмет, я згідний, хай перевіряють. А то що так ловити — то є бардак. Так не робиться", — обурюється Михайло.

Юристи ж цю ситуацію коментують як двояку: у законі не вказано, що повістку не можна вручати на дорозі. Але й водій, якого зупиняє ДАІ, теж не зобов'язаний її брати, — пояснює адвокат Олег Мицик. "Стосунки громадянина  з працівниками військового комісаріату відбуваються виключно на добровільній основі. Ніякої відповідальності за те, що він не приділить їм часу, він не нестиме в цю хвилину. Оскільки законодавством таких випадків не передбачено".

Водіїв, які з військовими на дорозі говорити не захотіли, пообіцяли подавати у розшук.

На дорогу вийшли не від хорошого життя — кажуть у військкоматах. Бо призовники ховаються. Відтак, необхідної кількості мобілізованих набрати не можуть.