В результаті лісових пожеж в Австралії, які розпочалися ще у вересні і активізувалися в кінці 2019 року, загинуло близько 1,25 млрд тварин. Такого висновку дійшли вчені з Університету Сіднея.
За даними професора Кріса Дікмана, найбільше тварин 800 млн – загинули в штаті Новий Південний Уельс. За його словами, це «жахлива подія», а лихо прискорить процес вимирання видів. Тварини, яким вдалося врятуватися від вогню, не зможуть вижити, повернувшись на згарище, оскільки там немає ресурсів.
Відзначається, що серед загиблих тварин – тисячі коал на північному узбережжі штату Новий Південний Уельс, а також кенгуру, какаду та інші.
Згідно з повідомленням науковців, за останні 200 років в Австралії вимерли близько 34 видів і підвидів ссавців. Це найвищий показник втрат серед усіх регіонів світу, відзначають учені.
Що відбувається в Австралії і чому пожежі не можуть загасити
Лісові пожежі вже традиційно розпочалися на сході Австралії у вересні. Наймасштабніша пожежа цього сезону почалася 26 жовтня на горі Хосперс у національному парку Вуллемі після того, як у схил ударила блискавка. За півтора місяця окремі осередки загорянь у цьому районі з'єдналися в одну масштабну пожежу.
Пожежі фіксують у найбільш заселених регіонах на сході Австралії, повністю вигоріли навіть ті області, у яких у попередні роки не було пожеж через відносну вологість. Пожежі стали причиною серйозного забруднення повітря. У найбільшому місті Австралії – Сіднеї – протягом місяця рівень шкідливих речовин у повітрі в 11 разів перевищував допустимий.
4–5 січня над постраждалими регіонами пройшли дощі, але влада підкреслює, що рівень опадів недостатній, щоб погасити полум'я, хоча це й дало можливість доправити гуманітарну допомогу нужденним. У деяких районах через сильний дим пожежі неможливо гасити з повітря.
Австралійські пожежники прориваються через полум'я
Загалом за останні місяці вигоріли близько п’яти мільйонів гектарів лісу. Загинули щонайменше 24 людини, зруйновано близько 1500 будинків та вигоріло 5,2 млн гектарів землі. У штатах Вікторія і Новий Південний Уельс оголошений надзвичайний стан.
Під загрозою знищення опинилися рідкісні ендемічні види тварин і рослин, як, наприклад, реліктові сосни з роду Воллемія, які до середини 1990-х вважали вимерлими 30 млн років тому. Науковці прогнозують, що до лютого ситуація може погіршитися.